نابغه وب گردی شوید

 In نوشته‌های عمومی

امروز یکی از کاربرهای سایت زیر مقاله‌ی «چگونه نابغه شویم» کامنتی گذاشته بود که من رو تشویق کرد امروز این مقاله را برای شما طرفداران موفقیت و شکوفایی نبوغ بنویسم. امیدوارم این مطلب مورد توجهتون قرار بگیره 🙂

وب گردی‌های یکی از کاربران مدرسه نوابغ!

یکی از مخاطبان عزیز مدرسه نوابغ توی کامنت خودشون به این موضوع اشاره کردن که وقت‌گذرانی‌های زیاد در اینترنت و به قولی وب‌ گردی‌ها تمام فرصتشون رو میگیره و اجازه نمیده بتونن به شکوفایی نبوغ دست پیدا کنند. من هم علاوه بر پاسخ مختصر در جواب این کامنت، این مطلب رو نیز آماده کردم تا هممون باهم به قضاوت بپردازیم.

آنچیزی که لازم میدونم بهش اشاره کنم «گستردگی زمینه‌های نبوغ» و «فرصت‌های بی‌شمار» برای تبدیل شدن به یک نابغه، در زندگی همه‌ی ماست. خوانندگانی بین‌المللی که هیچ‌گاه فکر نمی‌کردند حتی از صدای خوبی برخوردار باشند، اما تنها به دلیل حمل «عشق» در سینه‌های خود روزی به شکوفایی دست پیدا کرده‌اند.

کامنت در زمینه چگونه نابغه شویمدر مطلب چگونه نابغه شویم پس‌زمینه‌های نبوغ را باهم بررسی کرده‌ایم. شرایط محیطی و تجربیات منحصر به‌فرد شما پس‌زمینه‌های نبوغ را در شما پدید می‌آوند. گاهی یک تجربه تلخ، یک نوع محرومیت و یا حادثه‌ای به ظاهر محدود کننده زمینه‌ای را در شما پدید می‌آورد تا به سرعت به سمت شکوفایی نبوغ گام بردارید.

در تاریخ پزشکی و داروسازی نوابغی به چشم می‌خورند که صرفاً به دلیل مرگ پدر، مادر یا همسر، علاقه‌‌ی شدید کشف و تولید یک نوع درمان در افرادی پدید آمده که باعث شکوفایی نبوغ در آنها شده. نویسندگانی در تاریخ به چشم می‌خورند که رمان‌هایی خارق‌العاده پدید آورده‌اند و وقتی به پس‌زمینه‌های نبوغ آنها مراجعه می‌کنیم حوادثی بسیار تلخ به چشم می‌آیند. وب گردی نیز صرفاً یک مشکل نیست، بلکه زمینه‌ای است برای شکوفایی نبوغ در شما.

شما چیزی در درون خود دارید که جذب وب گردی و گشت و گذار در اینترنت شده‌اید. می‌توانید این مساله را در خودتان ریشه‌یابی کنید. همینطور می‌توانید بدون ریشه‌یابی عمیق به این نتیجه برسید که شما به وب گردی علاقه دارید و خوب است در این مسیر دست به کاری پول‌ساز و شکوفا کننده نبوغ بزنید.

مشکلات و شکوفایی نبوغ

همانطور که در مطلبی برای شما آورده‌ام، خشم از شرایط موجود، محدودیت‌ها و موانع، نیروی محرکه‌ای بسیار عالی برای شکوفایی نبوغ و دستیابی به هستند. توصیه می‌کنم همین الان این مطلب را بخوانید: عصبانیت یک راز ناگفته‌ی موفقیت است

خشم و شکوفایی نبوغ

در وب‌گردی تبدیل به یک نابغه شوید

آن‌چیزی که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که اگر واقعاً به وب‌گردی و چرخ زدن در اینترنت به شدت علاقه‌مند هستید، می‌توانید همین را به عنوان نقطه قوت خود درنظر بگیرید و شروع به قدم برداشتن در مسیر خودشکوفایی کنید. من در این مطلب راهنمایی‌هایی برای شما دارم که دوست دارم آنها را بخوانید و دنبال کنید.

در دنیای امروز، اینترنت یکی از لایه‌های عمیق زندگی‌ها را تشکیل داده. منظورم از «لایه‌های عمیق» این است که اینترنت در دنیای امروز بر همه‌چیز تأثیر می‌گذارد. ازدواج‌ها، انتخاب‌ها، کسب و کا، کاهش و افزایش درآمد، محبوبیت دولت‌ها، انتخابات‌ها، قیمت خودرو و تعیین کردن اینکه مردم چگونه از وقت و فرصت خود استفاده کنند. اما بیایید به برخی از این موارد بپردازیم.

در جستجوی نوابغ وب‌گردی

کسب و کارهای بسیاری وجود دارند که از دپارتمانی به‌نام تحقیق و توسعه یا همان R&D بهره می‌برند. وب‌گردی‌ها زیرمجموعه‌ای از تحقیق‌های یک کسب و کار هستند. اگر به زمینه‌ای بخصوص مثلاً دنبال‌کردن کالاهای الکترونیک مثل موبایل و کامپیوتر در دنیای اینترنت علاقه‌ای شدید دارید، مطمئن باشید شرکت‌هایی بسیار بزرگ وجود دارند که از این مساله استقبال می‌کنند.

رقابت‌های شدید و انبوه اطلاعات ایجاب می‌کند که شرکت‌های پیشتاز خصوصاً در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات و محصولات به صورت آنلاین، نیازمند تیم‌هایی جستجوگر در دنیای اینترنت باشند. آنها باید بدانند رقیبشان در کدام وب‌سایت‌ها تبلیغات خود را به نمایش گذاشته، این ماه بر روی کدام محصولات تخفیف بیشتری قرار داده و… تمام تحقیقات شما در دنیای اینترنت و وب‌گردی می‌توانند تبدیل به اطلاعاتی ارزشمند و جانانه برای کسب و کارها شوند.

شما می‌توانید با وب‌گردی کسب درآمد کنید، شغلی هیجان‌انگیز و ارزشمند بدست آورید و هرروز در زمینه‌ی نقطه قوت خودتان کسب مهارت و تجربه کنید. کافیست شروع به گام برداشتن در مسیری هدف‌مند کنید. در اینجا می‌خواهم راهنمایی‌هایی کوچک در این زمینه در اختیار شما قرار دهم.

چگونه نابغه وب‌گردی شویم؟

بگذارید باهم چند نمونه شغل مرتبط با وب‌گردی را مرور کنیم: شما می‌توانید با وب‌گردی‌های خود در زمینه‌های دلخواه، ایده‌هایی بسیار ناب بدست آورید. پس از مدتی قوه خلاقیت شما به حرکت در خواهد آمد. با وب‌گردی‌های خود متوجه می‌شوید کدام وب‌سایت‌ها، کدام اپلیکیشن‌ها و کدام کسب و کارها تمام نیازهای مشتریان را برطرف نمی‌کنند و در این میان ایده‌ای جدید را با سرمایه‌گذاران مطرح کنید.

شما می‌توانید یک عضو خوب در تیم طراحی و توسعه‌ی وب و اپلیکیشن باشید. به موازات تمرکز برنامه‌نویسان بر روی شیوه‌های جدید کدنویسی و برقراری امنیت، شما به بررسی تجربه کاربری جدیدترین وب‌سایت‌های روز در محیط اینترنت بپردازید و ایده‌هایی عالی را با آنها به اشتراک بگذارید.

همانطور که اشاره کردم می‌توانید به عضویت تیم تحقیق و توسعه‌ی یک شرکت خوب درآیید. هرروز به وب‌گردی مشغول شوید و با سایر اعضای تیم، به توسعه‌ی کسب و کاری که در آن مشغول به فعالیت هستید کمک کنید. فراموش نکنید که دنیای امروز ارزشمندی تمامی نقاط قوت را درک کرده و به هیچ‌یک از استعدادها، علاقه‌مندی‌ها و برتری‌های شما پشت نخواهد کرد. نام این جنبش را انقلاب نقاط قوت در دنیاا گذاشته‌ایم.

از کجا شروع کنیم؟

هدفمند وب گردی کنید

ببینید در کدام زمینه از وب‌گردی علاقه بیشتری نشان می‌دهیم. بررسی کنید که بیشتر زمان شما صرف وب‌گردی در کدام وب‌سایت‌ها می‌شود. پس از اینکه علاقه‌ی خود را در یک یا چند زمینه یافتید، بر این متمرکز شوید که هدفمندتر وب‌گردی کنید، یادداشت برداری کنید، برای وب‌سایت‌های گوناگون ایده‌هایی جدید بیابید و خلاصه بر روی بخشی از موضوعات متمرکز شوید.

برای وب گردی بیشتر وقت بگذارید!

حالا که تصمیم گرفته‌اید نابغه‌ وب گردی شوید باید برای این منظور بیشتر وقت بگذارید. می‌خواهید بدانید که این برنامه چطور به شما کمک خواهد کرد؟ شما بعد از مطالعه‌ی این مطلب هدفمندتر از گذشته وب گردی خواهید کرد و این موضوع می‌تواند به صورت میانگین بهره‌وری شما را تا ۳ برابر افزایش دهد. شما خیالتان راحت خواهد شد که در زمینه وب گردی نیز می‌توانید به شکوفایی برسید، در نتیجه به خودباوری می‌رسید و با خیالی آسوده به کار می‌پردازید. این مساله می‌تواند بارها و بارها بهره‌وری شما را افزایش دهد. ضمن اینکه با گذاشتن زمان بیشتری بر روی وب گردی‌های خود و خیالی آسوده از کاری که انجام می‌دهید می‌توانید به بهره‌وری فوق‌العاده دست پیدا کنید.

وبلاگ یا وب‌سایت وب گردی خودتان را راه‌اندازی کنید

وب گردی‌های شما، ایده‌ها، نتایج و نظراتی که بدست می‌آورید باید با دیگران به اشتراک گذاشته شوند تا آنها شما را بشناسند. یادتان باشد برای تبدیل شدن به یک نابغه نمی‌توانید زندگی یک نفره را برگزینید. چرا؟ چون در دنیای تنهایی‌تان، شما همیشه تنها نابغه‌ی این دنیا خواهید بود! این زندگی اجتماعی است که به نبوغ شما ارزش می‌دهد. ضمن اینکه با دیده‌شدن قادر خواهید بود از نظرات دیگران نیز بهره ببرید و با سرعتی چندین و چند برابر در مسیر شکوفایی رشد کنید.

هر هفته مطالبی را در وب‌سایت خود گرداوری کنید. در مورد وب‌سایت‌هایی که به آنها سر زده‌اید بنویسید، گزارش قرار دهید، عکس بگذارید و مخاطبانتان را به این مطالب علاقه‌مند کنید. یادتان باشد این کار بسیار مهم است چرا که شما باید دیده شوید. توصیه می‌کنم این مقاله‌ را همین حالا مطالعه کنید: چرا باید دیده شویم؟

خبرگزاری‌های معتبر از شما استقبال می‌کنند

حتماً دیده‌اید که بخش زیادی از فعالیت‌های خبرگزاری‌های معتبر کشور در حوزه‌ی وب‌ گردی و گشت و گذار در دنیای اینترنت است. اینکه در اینترنت چه می‌گذرد، مردم از چه مطالبی استقبال کرده‌اند و حالا نوبت چه کسی است که نامش بر سر زبان‌ها باشد. خوب است پس از طی مراحل بعدی که به آنها خواهم پرداخت و همینطور درنظر گرفتن مراحل قبل، علاقه خود به همکاری با خبرگزاری‌های مختلف را به آنها در میان بگذارید. از کجا معلوم، شاید به زودی تبدیل به یک خبرنگار و یا وب گرد محبوب شدید.

در زمینه وب گردی برای خودتان رزومه بسازید

بعد از ایجاد وب‌سایت یا وبلاگ و نهایتاً درج مطالب جالب هفتگی باید به سراغ ایجاد یک رزومه خود و قوی برای خود بروید. چرا؟ دلیلش مشخص است: همه از شما رزومه می‌خواهند. شما باید نسخه‌ای مختصر از وب‌سایت خود را در رزومه خود ارائه دهید. در مورد چه چیزهایی مطلب نوشته‌اید، چه نتایجی کسب کرده‌اید، در روز چقدر مشغول وب گردی هستید، چه نقدهایی نوشته‌اید، چه کسانی از مطالب شما استقبال کرده‌اند و… همه مواردی هستند که باید در بخشی از رزومه شما گنجانده شوند. این درحالی است که باید رزومه شما شامل بخش‌های دیگری نیز باشد.

برای اینکه با فرمت رزومه‌ آشنا شوید، من رزومه خودم را در اینجا قرار می‌دهم تا بتوانید برای خودتان ایده‌هایی بگیرید و همین امروز شروع به ایجاد یک رزومه‌ی استثنایی برای خودتان کنید. رزومه من را از اینجا دانلود کنید.

با کسب و کارهای اینترنتی در ارتباط باشید

از همین امروز شروع کنید مطالب و نظرات ارزشمند خودتان را از بخش «تماس با ما» در هر وب سایتی به گوش مدیرانشان برسانید. اجازه بدهید بیشتر دیده شوید. بگذارید آنها از نظرات شما استفاده کنند تا روزی به سراغ‌تان بیایند و به شما پیش‌نهادی خوب دهند. شما می‌توانید ایرادات، فرصت‌ها و تهدیدهایی که در وب‌ گردی‌هایتان از جلوی نظر شما می‌گذرند را به اطلاع کسب و کارهای آنلاین برسانید و هم موارد رزومه خود را گسترش دهید و هم به نوعی خودتان را معرفی کنید.

سینرژی و کار تیمی را جدی بگیرید

مسلم است که همه‌ی ما در همه‌چیز خوب نیستیم. این یک مساله‌ی کاملاً طبیعی است و در مورد یک وب گرد حرفه‌ای نیز صدق می‌کند. شما فرصت نخواهید داشت به تنهایی بر روی تمام ایده‌های خود کار کنید. شما به زمینه هایی علاقه‌مند و هستید و در زمینه‌هایی دیگر نمی‌توانید به سادگی وب گردی کنی. برای همین بهتر است از میان دوستان وب گرد و غیر وب گرد خود هم‌تیمی‌هایی بیابید. ارزش وب‌گردی‌های آنها را با توجه به رزومه و وب‌سایت شخصی‌تان به آنها ثابت کنید تا آنها نیز با اطمینان بیشتری با شما همکاری کنند.

در نهایت باید بدانید که کار تیمی، رابطه‌ای بسیار مستقیم با سینرژی و هم‌افزایی دارد. در این صفحه‌ همه‌ آنچه باید در مورد سینرژی بدانید با شما به اشتراک گذاشته شده است. پس همین حالا گام بعدی را شروع کنید. همینطور پیشنهاد می‌کنم کتاب اصول کار تیمی را از اینجا دانلود کنید و از مطالب آن نهایت بهره را ببرید.

در انتها

در انتها از شما می‌خواهم نظرات ارزشمند خودتان را در مورد شکوفایی نبوغ یک وب گرد با من در میان بگذارید تا بیشتر در این مورد با یکدیگر به گفتگو بپردازیم 🙂

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recommended Posts
Showing 27 comments
 • negar

  مطلب بسیار جالبی بود. با تشکر از دست نوشته های زیباتون

 • ali heidary

  سلام مقاله تون بسیار عالی بود چند نکته خوب و ساده و کاربردی وجود داره که واقعا تو وقت شما صرفه جوئی میشه ! و همه وب گردیتونم انجام میدید ! و شایدم اگر مشکل حجم و سرعت adsl و اینترنت دارین اون مشکلتونم ی جورایی حل شه.پس با ما باشید !

  • آرین سلیمانی

   متشکرم از شما.
   البته اگه ممکنه یک مقداری در مورد این چند راهکار توضیح بدید ممنون میشم و مطمئنم دوستان هم استفاده خواهند کرد. ما با شما همراهیم 🙂

 • mahdiheidari

  باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت شما.مطالب بسیارعالی وکاربردی بخصوص درقسمت ازکجاشروع کنیم به بعددیگه محشره باتشکر

 • سیامک

  واقعا عالی،زیبا و دوست داشتنی.
  من که از مطلبی به این زیبایی خیللی لذذذذذت بردم! این مطلب باعث بالا بردن افکار افراد جامعه در زمینه ی وب‌گردی میشه و شما نویسنده ی این مطلب واقعا نابغه اید. با تشکر از مطلب خوبتون

 • با سلام و خسته نباشید
  برای نابغه شدن در وب گردی باید هدف مند دنبال کرد
  چند روز پیش به طور ناخاسته با سایت شما اشنا شدم
  این یک نبوغ به شمار میره . من حدود 5 سال انواع کسب وکارهای اینترنتی رو تجربه کردم و اگر بعد از شکست یا درامد نداشتن از یک کار به وب گردی مشغول نمیشدم نمیتونستم امروزه از اینترنت درامد به دست بیارم.
  وب گردی باید دقیقا با هدف باشه . یعنی اینکه وقتی صفحه گوگل رو باز میکنیم ننویسیم کار در خانه و یا کار خوب . بلکه باید دقیق و هدفمند باشیم. ایده‌های نابی در سطح اینترنت موجود میباشد
  افرادی مثل من هستند که ایدهای خیلی زیادی دارند برای انواع کار و انواع مطالب اما چون نمیتوانند بنا به شرایطشان انجام دهند ان را برای دیگران به اشتراک میگذارند گاهی در سطح اینترنت یک ایده خیلی کوچک میتواند زندگی یک فرد را دگرگون کند . پس با هدف در اینترنت وب گردی وقت صرف کنید.
  با تشکر از سایت خیلی خیلی خوبتون

  • آرین سلیمانی

   سلام خدمت دوست خوبم. از توجه و نظر ارزشمندتون نهایت تشکر رو دارم.
   چقدر صحبت عالی‌ای کردید. این هدف‌مند بودن هست که ما رو به نهایت بهروه‌وری و نهایتاً نتیجه و شکوفایی نبوغ خواهد رساند.
   باز هم از شما سپاسگزارم

 • hamid

  باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت شما.مطالب بسیارعالی وکاربردی بود. واقعا ارزشمنده آدم تبدیل به یک نابغه وب‌گردی بشه

 • seyed

  سلام و عرض ادب و خسته نباشید ، مطالب بسیار زیبا و آموزنده ای بود ، امیدوارم بتونم از این مطالب نهایت استفاده رو داشته باشم و بتونم از نوابغ وب بشم.. بسیار سپاسگذارم

 • آتنا بابایی

  سلام به دوستان عزیز. مطلب خیلی جالبی بود. برای افرادی مثل من که ساعت ها در شبانه روز در سایت ها و شبکه های اجتماعی می گذرانند، استفاده از این به ظاهر وقت گذرانی برای کسب درامد و پیشرفت و ترسیم خطوط کاری شخصی واقعا عالیه! فقط نیاز به جهت دهی داره. به جای حرکت های کاتوره ای اگر به جستجوهامون جهت بدهیم، و به دنبال کسانی بگردیم که به علایق ما توجه نشان می دهند و از آن برای کسب و کار خود استفاده می کنند، ما نیز می توانیم از فرصت برای بهره برداری شخصی مون استفاده کنیم .

 • محمدرضا

  خوب و جالب بود.نگاه قشنگی به وب گردی های به ظاهر وقت گیر بود

 • ahmad2013

  خوب بود.تشکر

 • AAA

  عالی بود دستتون درد نکنه این مقاله خیلی آموزنده بود و خیلی از مشکلاتم رو حل کرد واقعا دستتون درد نکنه این سایت یکی از بهترین و آموزنده ترین سایت هایی که من دیدم با تشکر از این مقال خوب.

 • sina

  به نظر من، حتما نباید نبوغ در وب گردی شکوفا شود. مگر کم زمینه هست که انسان ها در اون موفق باشند؟ در وجود هر کسی یک استعداد ذاتی نهفته است که باید کشف شود یا خود فرد میداند. وب گردی هم شاید یک استعداد باشد، اما اینکه مردم را دعوت کنیم به این کار، کار اشتباهی است. اول باید استعداد های برتر خودشون رو کشف کنن، شاید این کار نقطه مقابل استعدادشون باشه. شایدم حتی دقیقا این استعداد ذاتیشون باشه. اما نباید به همه بگیم که وب گرد بشید‌.

  • آرین سلیمانی

   با سلام و تشکر از دوست خوبم
   عذرخواهی می‌کنم که نظری متفاوت با شما دارم. چرا که به عینه افراد بسیار موفق زیادی رو در این حوزه می‌شناسم که نمیتونم اونها رو نادیده بگیرم. شما اگر به یک قهرمان وب‌گردی تبدیل بشید، خصوصاً در زمینه‌ی کار میتونید موقعیت‌های بسیار خوبی رو کسب کنید. از تبدیل شدن به یک کاراگاه تحقیقات در اداره پلیس، خبرنگاری معروف، تا یک آنالیزور موتورهای جستجو که در شرکت گوگل مشغول به کار است می‌توانید موقعیت‌های مختلفی رو بدست بیارید.
   تمام تیم‌های تحقیقاتی روز دنیا به چنین افرادی نیاز دارند. تمام خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مردمی و تمام ارگانهای دولتی و خصوصی عظیم که نیاز به بازخورد عمومی دارند از یک وب‌گرد حرفه‌ای استقبال خواهند کرد.

 • mohammadak475

  با سلام مطالب واقعا عالی بود و انشاءالله دوستان عزیز و به خصوص بنده از این مطالب گرانقدر استفاده خواهم کرد.

Leave a Comment