موفقیت به روش کتاب راز؟

 In نوشته‌های عمومی

آموزش موفقیت با قانون جذب؟

این روزها کلاس‌ها، دوره‌های آموزشی و سمینارهای زیادی درباره قانون جذب و جذب ثروت و موفقیت به چشم میخورد. جالب اینکه همه این‌ها بعد از انتشار کتاب ((راز)) -که احتمالاً مستند آن را هم تماشا کرده اید- به دوره‌های موفقیت پیوستند و تا قبل از این، مساله جذب آنچنان مطرح نبود.

صادقانه بگویم، خیلی از این کلاس‌ها و دوره‌ها دکان کسب درآمدند و اثر آنچنانی به جا نمیگذارند. اما شاید جالب باشد برایتان بگویم که بی‌اثر هم نیستند! منظورم این است با اینکه این مباحث خیلی علمی و صحیح ارائه نمیشوند، اما واقعاً تأثیرگذارند و خیلی از افراد را به موفقیت نزدیک میکنند. اما آسیب‌های زیادی هم وارد میکنند. مخاطب دقیقاً نمیداند که قانون جذب چه کاری انجام میدهد، جایگزین چه چیزهایی میتواند باشد و اینکه تا کجا اثرگذار است. من دانش‌آموزانی را دیده ام که درس را کنار گذاشته اند و در روز مشغول دو کار عمده شده اند:اول نگاه کردن به تصویر دانشگاهی که به آن علاقه دارند‌ (عموماً صنعتی شریف) و دوم بازی کردن با پلی‌استیشن و ایکس‌باکس!

اما چقدر فوق‌العاده میشود اگر واقعاً حقیقتی پشت این قانون -یعنی قانون جذب- برای ثروتمند شدن، کسب موفقیت تحصیلی و موفقیت شغلی وجود داشته باشد. خبر خوب این است که واقعاً حقیقتی وجود دارد.

میخواهم یک تحقیق فوق‌العاده جالب را برایتان بازگو کنم:

ibehtar-brain-watch

چندی پیش محققان، از گروهی ورزشکاران المپیک درخواست کردند تا برای انجام تحقیقی علمی و مهم فرصتی را در اختیار آنها قرار دهند. محققان ابزارهای دقیقی را به بدن ورزشکاران متصل کردند و به رصد دقیق ارتعاشات مغزی و عضلانی آنها پرداختند. دستور این بود: چشمانتان را ببندید و دقیقاً تصور کنید در مسابقه هستید، تلاش میکنید، میدوید و هرکاری برای پیروزی لازم است انجام میدهید. نتایج خارق‌العاده بود. با تصورات مختلف، مغز ورزشکار به عضلات مرتبط با فعالیتی که در قوه تخیل شکل گرفته بود دستور انقباض را میفرستاد و عضلات از خودشان ارتعاشاتی مشابه با فعالیت‌های واقعی خود را منعکس میکردند. عضلات واقعاً مشغول فعالیت شده بودند و کالری مصرف میکردند!

امروزه دستگاه‌هایی ابداع شده اند که با اتصال به سر و عضلات شما، دستورات مغز را شبیه سازی میکنند و درحالی که شما لَم داده اید، عضلاتتان را با درگیر کردن تقویت میکنند. واقعاً پس از مدتی ماهیچه‌های شما شبیه ورزشکاران میشوند.

به راستی چه ارتباطی بین این تحقیق و قانون جذب که موضوع اصلی صحبت کتاب راز است وجود دارد؟ آیا ذهن ما میتواند بر وقایع نیز تأثیر بگذارد و یا تنها قادر است اندام‌ها و عظلات ما را به حرکت وادار کند؟ سپس باید ارتباط بین این راز با ثروت و موفقیت را برایتان روشن کنم. آماده اید؟ پس شما را به مطالعه مقاله ((ذهن ثروت ساز)) دعوت میکنم و توصیه میکنم همین الان این مقاله را بخوانید. این مقاله را از اینجا مطالعه کنید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recent Posts
Showing 2 comments
 • کامران

  به نظر نمیرسید که دلایل علمی پشت کتاب راز باشه.شاید بهتر بود خود کتاب به این نکات اشاره میکرد.
  البته شاید همه دوست نداشته باشن دلایل عملی رو گوش کنن و فقط دنبال انگیزه و یه چیز عجیب و غریب و فوری میگردن،اما باور کنید کسایی که سرشون به تنشون می ارزه و از این مهارت ها و مسایل به جایی میرسن کسایی هستن که نگاهی عمیقتر دارن.
  یعنی کسایی هستن که بعد از فیلم راز براشون سوال پیش میاد که چطوری این مساله صورت میگیره که فقط با فکر به یک موضوع،اون رو به دست بیاریم.دوستان نظری ندارن؟

 • کلاه دوز

  اه…
  چقدر که من از این کتاب راز متنفرم.یه جوری حرف میزنه که انگار کافیه فقط بشینی و فکر کنی
  مطلب شما خیلی منطقی بود.خصوصا اینکه اول مقاله ذهن ثروت سازتون رو خوندم بعد اومدم اینجا.به نظرم جواب عالی ای برای این اتفاقات مثبت بیان کردید.اما واقعا نمیدونم چرا کتاب راز بدون بیان این دلایل تونست به این فروش دست پیدا کنه

Leave a Comment