سینرژی چیست؟……هم افزایی چیست؟

همه‌چیز را درباره سینرژی (هم‌افزایی) بدانید. مدرسه نوابغ در این صفحه شما را با مطالب متنوعی در مورد سینرژی آشنا می‌کند. دلیلش هم روشن است. گاهی اوقات شکوفایی نبوغ شما وابسته به بهره‌گیری از سینرژی است.

از کجا شروع کنیم؟

اگر می‌خواهید به توصیه‌ی ما در راستای بکارگیری نقاط قوت خودتان پیش بروید، ما به شما این روند مطالعه در مورد سینرژی را پیشنهاد می‌کنیم.

اولین قدم سینرژی

چکیده‌ی آنچه از سینرژی باید بدانید

 این مطلب را برای شما طوری طراحی کرده‌ایم که کاملاً سینرژی (هم‌افزایی) و کاربرد آن را متوجه شوید. مطالب خوبی در مورد سینرژی در این مطلب برای شما آورده شده. پیشنهاد می‌کنیم مطالعه‌ی سینرژی را از این مطلب شروع کنید.

دومین قدم سینرژی

چگونه سینرژی پدید آوریم؟

 حالا نوبت به این میرسد که شروع به بهره‌گیری از سینرژی کنید. اما این شما هستید که باید دست‌به‌ کار شوید. در اینجا حرف‌هایی در این مورد خواهید شنید که چطور خودتان سینرژی ایجاد کنید. بعد از این مطلب به سراغ گام بعدی بروید.

سومین قدم سینرژی

کار تیمی برای سینرژی و هم‌افزایی

یک گام دیگر به تخصص در سینرژی یا همان هم‌افزایی نزدیک‌تر شدید. در این مطلب شما را با برخی اصول فراموش شده در سینرژی و ارتباط آن با کار تیمی آشنا خواهیم کرد. شما برای اینکه بتوانید به بهترین نحو به سینرژی دست پیدا کنید لازم است تا این‌ها را فراگیرید.

چهارمین قدم سینرژی

سینرژی و نقاط ضعف

 اما ارتباط سینرژی با مدرسه نوابغ چیست؟ چرا اصلا مساله‌ی سینرژی می‌تواند به مساله‌ای مهم تبدیل شود؟ این مطلب همه چیز را به شما خواهد گفت و شما خواهید فهمید که چطور می‌توانید از سینرژی(هم‌افزایی) به شکوفایی نبوغ خود برسید. نقاط قوت‌تان را شکوفا کنید و از زندگی لذت ببرید.

پنجمین قدم سینرژی

برای سینرژی لازم نیست همه فن حریف باشید

 حالا که بحث کار تیمی به میان آمده، بگذارید به یکی از مهم‌ترین و آسان‌ترین مشکلات آن بپردازیم. برخی افراد اینطور فکر می‌کنند که برای اینکه به سینرژی دست پیدا کنند و در کار تیمی به موفقیت دست پیدا کنند باید یک هم‌تیمی همه‌فن حریف باشند. این مقاله مطلبی است تکمیلی برای اینکه به یک متخصص سینرژی تبدیل شوید.

ششمین قدم سینرژی

سینرژی چیست؟ و برای چیست؟

این مطلب، چکیده‌ی تعریف و چیستی سینرژی یا همان هم‌افزایی است و صرفاً برای کسانی درنظر گرفته شده که تمایل دارند دوباره و در نهایت تعریفی از سینرژی را با خود مرور کنند. شاید برای شما لازم نباشد این مطلب را بخوانید، اما چند خطی بیشتر در مورد سینرژی بدانید ضرر ندارد 🙂

ویکی‌پدیا در مورد هم‌افزایی (سینرژی) چه می‌گوید؟

گرچه شاید خیلی‌ها تعریف‌های ویکی‌پدیایی را نپسندند، اما مطمئن باشید دانستنش برایتان مفید خواهد بود. حالا بیایید ببینیم ویکی‌پدیا چه تعریفی از سینرژی یا همان هم‌افزایی ارائه داده است. هدف ما در این نقل قول، آشنایی بیشتر و دقیق‌تر شما با سینرژی یا همان هم‌افزایی است.

تعریف هم‌افزایی (سینرژی) در ویکی‌پدیا

هم‌افزایی یا سینرژی (به انگلیسی: Synergy) معمولاً اینگونه تعریف می‌شود: زمانی که دو یا چند عنصر، جریان یا عامل با هم همیاری و برهمکنش (تعامل) داشته باشند معمولاً اثری بوجود می‌آید. اگر این اثر از مجموع اثرهایی که هر کدام از آن عناصر جداگانه می‌توانستند بوجود آورند بیشتر شود در اینصورت پدیده هم‌افزایی رخ داده است. مقدار هم‌افزایی‌ را می‌توان با محاسبه برآیند کار گروهی و از سوی دیگر محاسبه مجموع نتیجه کار تک تک افراد در حالت کار جدا و تکی و سپس کسر کردن نتیجه محاسبه اول از دوم بدست آورد.

سینرژی یا هم افزایی را می‌توان در طبیعت مشاهده کرد حرکات دسته جمعی و V شکل غازهای وحشی نمونه ی بارزی از سینرژی است یا مسابقات دوچرخه سواری تیمی که دوچرخه سواران هر تیم پشت سر هم در یک خط راست حرکت می‌کنند و مداوم جای نفر اول تعویض می‌شود تا شکافتن هوا در کل گروه انجام شود و بازده یا راندمان کل تیم بالا رود.

در ساده‌ترین توصیف می‌توان گفت که برآیند نیروی جمعی از جمع تک تک نیروها بیشتر است.

به این مفهوم که رابطه ی اجزاء با یکدیگرجزئی جداگانه تلقی می‌شود. انرژی آزاد شده ازسوی افرادی که دارای روحیه ی تیمی هستند، انرژی کلی به نام سینرژی را ایجاد می‌کند.

جلوه‌هایی از نیروی جمعی را در همه جای طبیعت می‌توان یافت. برای مثال اگر دو گیاه را نزدیک هم بکارید، ریشه‌های آنها در هم می‌آمیزد و کیفیت خاک را بهبود می‌بخشد ودر پرتوی این تعاون و همبستگی هر دو بهتر رشد می‌کنند. یا وزنی که دو قطعه چوب تحمل می‌کنند بسیار بیشتر از مجموع وزنی است که هریک به تنهایی تاب می‌آورند. روحیه ی تیمی معادلات ریاضی را به هم می‌زند. به بیان دیگر در مبحث نیروی جمعی 1+1=2 یا بیشتر.

منبع: ویکیپدیا