چرا استقامت مهم است؟

 In نوشته‌های عمومی

سلام، باز هم با موضوعی جذاب و خواندنی همراه شما هستیم. تابحال فکر کردید که چقدر انسان مقاومی هستید؟ یا به چند تا از خواسته‌هایی که داشتید رسیده‌اید؟ معمولا برای رسیدن به اهدافی که دارید از چه روشی استفاده می‌کنید؟ همراه ما باشید تا به این موضوع بپردازیم.

تمامی ما در ادوار مختلف زندگی اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی داریم. چگونه به این اهداف می رسیم و راز رسیدن به تمامی اهداف کوچک و بزرگ چیست؟ آیا پیش آمده که با مشاهده اولین مشکلات بر سر راه موفقیت دلسرد شده باشید و قید آرزوی دست نیافتنی خود را زده باشید؟ آسان ترین راه گذشتن از هدف است یا یافتن راهی برای رسیدن به مراد دلتان؟؟

راه رسیدن به اهداف

همه ما می‌دانیم راه رسیدن به اهداف مختلف چه سخت و چه آسان، چه دور و چه نزدیک برنامه ریزی و تلاش و پیگیری است. ولی نمی‌توان موانع و مشکلات را نادیده گرفت. در هر برنامه و هدفی مشکلاتی ریز و درشت پیش می‌آید که مانع از پیشرفت و رسیدن به هدف می‌شود. از کودکی همواره در گوش همه ما زمزمه‌ی استعداد خوانده شده و این باور غلط قدیمی در فکر ما ریشه دوانده. ولی امروزه تمامی انسانهای موفق مهمترین راه رسیدن به اهداف و موفقیت را استقامت و ایستادگی می‌دانند.

استقامت

استقامت در لغت به معنای ایستادگی و پافشاری کردن می‌باشد. اگر فردی فاقد استعداد و نقاط قوت خاصی باشد با استقامت و پشتکار می‌تواند قدمی فراتر از افراد دارای نقاط قوت بگذارد. برای رسیدن به آرزوهای دور و دراز تنها راه و روشی که وجود دارد استقامت و ایستادگی است. با دیدن اتفاقات منفی دلسرد نشوید. به حرفهای منفی دیگران گوش ندهید آنها فقط مانع رسیدن شما به موفقیت می‌شوند. شما که این را نمی‌خواهید؟؟ صبر و استقامت نیازمند آرامش و توازن وتعادل نیز می‌باشد.

توازن و تعادل به مفهوم چشم بر نداشتن از هدف و دنبال کردن راه ناهموار پیش رویتان تا رسیدن به هدف می‌باشد. شما باید همواره در مسیر خود پیش بروید و از دیدن موانع دلسرد نشوید. درکنار استقامت و ایستادگی شما می‌بایست در کمال آرامش و خرسندی راه خود را ادامه دهید و هدف خود را ببینید که هم اکنون از آن شماست.

استقامت و پشتکارافراد زیادی وجود دارند که نقاط قوت فراوانی دارند ولی بدون پشتکار به دلیل دلسردی زودهنگام نقاط قوت خود را نادیده می‌گیرند و رفته رفته آنها را از دست می‌دهند. و هرگز به اهداف خود نائل نمی‌گردند. در مقابل افرادی که دارای پشتکاری آهنین باشند با ممارست می‌توانند نقاط قوتی جدید و کارآمد در خود بوجود بیاورند و با تلفیق آنها با استقامت خویش به تمامی اهداف خویش برسند.

استقامت راه رسیدن به هر چیز

بهترین مثال از استقامت با شادی و امید را می توان از حضرت داوود آورد. خداوند از طریق سموئیل نبی به داوود در سن 16 سالگی وعده داد که پادشاه خواهد شد. 16 سال از انتخاب شدن وی گذشت و بلاخره داوود در 32 سالگی پادشاه شد. در این شانزده سال داوود چه می‌کرد؟ آیا ناامید و افسرده از نرسیدن به خواسته خود پادشاهی را فراموش کرد؟؟ خیر، داوود استقامت را برگزید. در تمام آن 16 سال به تعلیم علوم و فنونی که برای یک پادشاه لازم بود پرداخت و با شادی و آرامش چشم از هدف خود برنداشت. تمامی انسان‌های موفق اولین و موثرترین راه رسیدن به هر هدفی را استقامت و پشتکار می‌دانند. توماس ادیسون برای اختراع برق 99 بار شکست خورد ولی تا رسیدن به موفقیت هرگز دلسرد نشد. و همواره با پشتکار روش دیگری را برای رسیدن به هدف پیش می‌گرفت.

امروزه که راهکارهایی متفاوت و به روزترین راه و روشهای پیشبرد اهداف به وجود آمده با کمک متخصصین و مشاورین می‌توانید در مسیر درست و امن قدم بردارید و با اضافه کردن پشتکار و استقامت نهایتا به هدف خود برسید.

شما چه می کنید؟

شما نیز با چشم بر نداشتن از هدف خود و استقامت و پشتکار و همین طور با دیدن خواسته خود چنان که اکنون آن را بدست آوردید می‌توانید به سادگی و در بهترین زمان ممکن به تمامی خواسته‌های کوچک و بزرگ خود برسید. ایمان داشته باشید که با استقات و ماندن در مسیر اهداف خود می‌توانید در زمان درست به آرزویتان برسید. استقامت همراه با تعادل و توازن و آرامش، راز موفقیت و اقبال است. با به کار بردن این روش‌ها به تمامی اهداف خود می‌رسید.

امیدواریم این مطلب انگیزه‌ی لازم را برای قدم برداشتن در راه اهدافتان به شما داده باشد. چرا که طبیعت راهی برای دستیابی به موفقیت به جز استقامت قرار نداده. با نظرات خود در آی‌بهتر ما را همراهی، برای ما کامنت بگذارید و اگر سوالی دارید حتما مطرح کنید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recent Posts

Leave a Comment