کتاب اصول کار تیمی + دانلود رایگان

 In نوشته‌های عمومی
کتاب اصول کار تیمی + دانلود رایگانReviewed by آرین سلیمانی on Dec 31Rating:

اصول کار تیمی

هرچیزی اصولی دارد. کار تیمی هم اصولی دارد. من در مطالب زیادی در این وب‌سایت به شما تأکید کرده‌ام که کار تیمی را نادیده نگیرید. همینطور در سلسله مقالاتی که در مورد سینرژی یا همان هم‌افزایی منتشر کردم، در مورد کار تیمی نیز صحبت به میان آمد.

حقیقیت این است که کار تیمی می‌تواند به شدت بهره‌وری شما را بالاتر ببرد. دلیش روشن است، اما می‌خواهم در این مقاله علاوه بر معرفی کتاب الکترونیک و کوچک اصول کار تیمی، در مورد ضرورت آن نیز کمی توضیح دهم. چرا که دانستن و احساس همین ضرورت شما را به سمت کار تیمی هدایت خواهد کرد، انگیزه‌ای مضاعف در شما پدید می‌آورد و اراده‌ی شما را در این راه افزایش خواهد داد. ما مدرسه نوابغ همراه باشید.

پیشنهاد مدرسه نوابغ: سینرژی چیست؟ هم‌افزایی چیست؟

در این مقاله به صورت کامل با سینرژی آشنا خواهید شد و آماده‌ی برداشتن گام‌هایی اساسی در زندگی خودتان خواهید شد. سینرژی یکی از قدم‌هاییست که شما را یک قدم به شکوفایی نبوغتان نزدیک‌تر می‌کند.


پیشنهاد مدرسه نوابغ:
چگونه سینرژی پدید آوریم؟

اگر به دنبال راه‌حل های علمی و بسیار پر ارزش ایجاد سینرژی هستید و اگر میخواهید با سرعت تمام‌تر به سمت موفقیت حرکت کنید، پس حتماً مقاله ((چگونه سینرژی پدید آوریم؟)) را بخوانید. در این مقالهه بهه شما رازهایی تولید سینرژی را خواهم آموخت. با من و مدرسه نوابغ همراه باشید.

چرا کار تیمی

شما دارای توانایی‌ها، مهارت‌ها و استعدادهای گوناگونی هستید. اما پاسخ این سوال را چطور می‌دهید: آیا هر روز و در تمام دستاوردهایتان، همه‌ی مهارت‌هایتان را به کار می‌گیرید؟ مثلاً شما به نرم‌افزارهایی مثل ورد، اکسل و فتوشاپ مسلط هستید، همینطور زبان اسپانیایی هم بلدید و از سرعت و دقت محاسباتی بالایی برخوردارید. در مورد شما صحبت می‌کنم، پس توانایی‌هایتان را در ذهنتان لیست کنید؛ آخرین موفقیت‌ها و دستاوردهای خودتان را تصور کنید. آیا از همه‌ی توانایی‌هایتان استفاده‌کرده اید؟

حال فرض کنید در سیستمی قرار داشته باشید که به عنوان بخشی از کل سیستم، با توجه به نیازهای سیستم و همینطور توانایی‌های شما، در طول ماه نقش‌های مختلفی را در مجموعه، محل کار و یا محل تحصیل‌تان بازی کنید. در قالب چارچوبی منعطف به فعالیت بپردازید و در هر بخشی اگر کسی بهتر از شما فلان کار را بلد نبود، شما در آنجا حضور پیدا کنید. همانطوری که تمام شرکت‌های موفق دنیا و همینطور تمام تحقیقات برجسته جهان از تیم‌هایی تشکیل شده‌اند، شما هم با افزایش حضور خود در تیم‌های گوناگون (و یا یک تیم واحد)، علاوه بر دریافت نتایج بیشتر و بزرگتر، تمام توان و استعدادهای خودتان را به‌کار گیرید.

استثنا هم وجود دارد

در کشور ما وضعیت متفاوت است. از شما انتظار نمی‌رود در محل کارتان به درستی از پس کار تیمی بربیایید. اگر یک استارتاپ یا تجارت نوپا هستید که خودتان مدیریت آن را به عهده دارید، قطعاً میتوانید از ابتدا، اصول کار تیمی را به‌کار بگیرید و از منافع بسیار زیاد کار تیمی و سینرژی بهره ببرید.

اما در نظام آموزشی ما چیزی در مورد کار تیمی به شما گفته نشده و احتمالاً مدیرتان هم نه با این اصول آشنایی دارد، و نه آنچنان تمایلی به کار تیمی دارد. احتمالاً (با شناختی که از مدیران درجه ۲ و ۳ کشورمان دارم) او تمایل دارد برخی کارها را فقط به یک‌نفر واگذار کند. او برای خودش از سیاست‌های بخصوصی بهره می‌برد و گاهی از تفویض اختیار بجای شایسته سالاری، در راه تشویق و تنبیه استفاده می‌کند. حقیقتی تلخ، اما واقعی که در بسیاری از شرکت‌ها و مجموعه‌های کشورمان تفویض اختیار درستی صورت نمی‌گیرد. چه کسی باید اضافه حقوق بگیرد؟ پس همان‌کس باید کارهای ناتمام را در زمان اضافه‌کاری انجام دهد. اما شاید شخص دیگری قادر باشد با کیفیت و زمان کمتری آن‌کارها را به اتمام برساند. هم در سرمایه‌ شرکت صرف‌جویی شده و هم نتیجه بهتری بدست آمده. اما سیاست‌های آقای مدیر چه می‌شوند؟ او می‌خواهد حال یکی از کارمندان را بگیرد و از قضا، همان شخص قادر است به بهترین شیوه آن مسئولیت را به گردن بگیرد.

اصول کار تیمی را کجا بکار بگیرید

هرجا که سینرژی می‌خواهید، هرجا که نیاز به تولید نتیجه‌ای خارق العاده دارید، هرجا که برایتان ارزشمند است و در نهایت آنجایی که می‌خواهید خودتان را شکوفا کنید. در مورد استعدادهای شما صحبت می‌کنم. احتمالاً شما از توانایی‌هایی نیز بی‌بهره‌اید. مثلاً از روحیهه همدلی پائینی برخوردارید ولی در بخش روابط عمومی یکی از خیریه‌های مشهور مشغول به فعالیت هستید. شما قادر نیستید احساساتی را که برای تحریک کردن یک خیّر نیاز است از خودتان بروز دهید، اما به دلیل بهره از استعداد ذاتی «به‌کار اندازندگی» یا همان Activator با کیفیتی بسیار عالی می‌توانید نیروهای همان بخش را به فعالیت وادارید. به دلیل نظم بالا قادرید گروه‌های مخاطبان‌تان را به درستی و به تفکیک دسته‌بندی کنید و با مدیریت خوبتان، تعادلی بین انواع مختلف مخاطبان‌تان در روابط عمومی برقرار کنید.

اما به دلیل اینکه مجموعه شما چنین مطالبی را درک نمی‌کند همه چیز تغییر کرده. صبح‌ها باید با سرعت برنامه‌ها را تدوین کنید و چون برای مجموعه توجیه اقتصادی ندارد، خودتان باید خبر‌های گوناگون را از رسانه‌ها جمع‌آوری کنید، با افراد مختلف تماس بگیرید و مطالبی را در وب‌سایت و کانال‌های ارتباطی انتشار دهید. همه چیز تا گام آخر خوب است، اما شما از روحیه همدلی پائینی برخوردار بودید و عملاً تمام خبرها و آنچیزهایی که باید مخاطبان شما را تحریک کند لزوماً از شما می‌گذرند و کمرنگی همدلی در همه آنها به چشم خواهد آمد.

اصول کار تیمی را به‌کار بگیرید

اما همه‌چیز در کسب و کار شما متفاوت است. شما قادرید از ابتدا اصول کار تیمی را به‌کار بگیرید، ارزشمندی آنها را درک کنید و برای تولید نهایت بهره‌وری و سینرژی از آن بهره ببرید. این عالیست و به شما توصیه می‌کنم قبل از هرچیز کتاب الکترونیک اصول کار تیمی را مطالعهه کنید.

در این کتاب اصول اساسی کار تیمی به شما آموخته شده. شما در این کتاب خودتان را درحال شروع یک کار تیمی فرض می‌کنید و سپس تک‌تک اصول را برای خودتان و هم‌تیمی‌هایتان درنظر می‌گیرید. این کتاب کوچک فقط یک متن حاوی اصول نیست، بلکه یک کارگاه آموزشی کوچک است که با تخیل‌تان قادر است شما را وارد تیمی خیالی برای انجام تمرینات و پیاده‌سازی اصول کند. پس فراموش نکنید، برای مطالعه‌ی این کتاب، تخیل‌تان را به کار بگیرید. برای دانلود این کتاب همین حالا اقدام کنید:

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recent Posts
Showing 5 comments
 • ایرانی
  پاسخ

  کتاب خیلی خوبی بود

 • نادر
  پاسخ

  چقدر خوب

  • S.W
   پاسخ

   همین یه جمله؟ یکم طولانی تر مینوشتی! 😀
   مثلا اینکه این کتاب چطور بود…ارزش خوندن داشت؟ نداشت؟

 • جدایی
  پاسخ

  ممنون از سایتهایی که این کتاب رو معرفی کردن.
  فقط مشکلش این بود که بدون خوندن هم میشد توی قرعه کشی شرکت کرد.یکی از دوستای من گفته بود این کتاب براش مفید بوده منم دانلود کردم.خلاصه از وقتی این کتاب و چندتا مقاله سینرژی رو خوندم خیلی برام مثبت بود

 • سر به هوا
  پاسخ

  مرسی از کتابتون.فکر میکنم حداقل به من یکی یه مقداری کمک کرد
  امتیاز من به این کتاب: ۷ از ۱۰

Leave a Comment