کار تیمی برای سینرژی و هم‌افزایی

 In نوشته‌های عمومی

اگر از دنبال کنندگان مطالب سایت ما باشید حتماً به یاد دارید که در مقاله چگونه سینرژی پدید آوریم ، یکی از راه‌های دستیابی به سینرژی که البته فقط به اون اشاره شده بود عبارت بود از ((روحیه کار تیمی)). در این مطلب قصد دارم تا شما رو بیشتر با سینرژی آشنا کنم و البته بیشتر از سایر مباحث به بحث تأثیر کار تیمی در تولید سینرژی (هم‌افزاییی) بپردازم.

یادتان هست که سینرژی چه بود؟

سینرژی چیستبه طور خلاصه سینرژی به این معناست که شما از توان خودتون و سایر افراد در یک راستا بهره ببرید و به نتیجه‌ای با یک ویژگی کلیدی دست پیدا کنید. ویژگی کلیدی این نتیجه که شما می‌خواهید سینرژی را برای رسیدن به آن به کار بگیرید این است که ((با سینرژی نتیجه‌ای تولید کنید که هیچ یک از افراد گروه به تنهایی قادر به دستیابی به آن نتیجه نیستند)).

مثلاً دو پسر بچه را با قدهای ۱.۵ متر در نظر بگیرید. هیچ‌یک از آن دو قادر نیست به تنهایی سیبی از درخت بچیند. حتی اگر این دو پسر در کنار یکدیگر ایستاده باشند اما دست‌ به دامان سینرژی نشده باشند نتیجه هیچ فرقی نمی‌کند. اما آنها قادرند از یکدیگر کمک بگیرند. مثلاً یکی برای دیگری قلاب بگیرد یا یکی از آنها روی شانه‌های دیگری قرار بگیرد. به عبارتی از توانایی‌ها و داشته‌های یکدیگر به طور مشترک و برای هدفی مشترک بهره ببرند.

موفقیت

پیشنهاد مدرسه موفقیت: سینرژی چیست؟ هم‌افزایی چیست؟

در این مقاله با سینرژی بیشتر آشنا خواهید شد. اینکه دقیقاً سینرژی چیست و چه منافعی به شما خواهند رساند. این مقاله را از دست ندهید. چرا که دیدی عمیق در مورد سینرژی و هم‌افزایی به شما خواهد داد.

کار تیمی چه ارتباطی با سینرژی دارد؟

مشخص است! شما برای اینکه بتوانید سینرژی تولید کنید باید از توان و نیروی دیگران استفاده کنید. اگر در تولید محصولی بخصوص کاملاً به خودتان مطمئنید پس بهتر است با پیدا کردن یک هم‌تیمی در لباس بازاریابی از تماس‌های تلفنی او در راستای فروش محصولات خودتان استفاده کنید. سینرژی به این معنی نیست که فقط عده‌ای حتی با هدفی مشترک به دور هم جمع شوند. بلکه به این معناست که از توانایی‌ها و منابع یکدیگر در راستای دستیابی به همان هدف مشترک استفاده کنند. در غیر این صورت حتی به ذره‌ای سینرژی دست پیدا نخواهید کرد. کار تیمی را در این زمینه جدی بگیرید.

اما باید چند اصل فراموش شده کار تیمی را برایتان بیان کنم. شما به دنبال چیزی بیشتر از یک هدف مشترک با همگروهی‌های خود هستید. شما دلتان سینرژی می‌خواهد. می‌خواهید ۱+۱ برابر با ۱۰ شود. همانطور که در این سایت و یا کتاب‌های من این اصطلاح را زیاد شنیده‌اید.

برخی اصول فراموش شده در کار تیمی

کار تیمی و سینرژیمتاسفانه در تیم‌هایی که با آنها برخورد داشتم چند اصل مهم دست کم گرفته می‌شدند و عموماً پروژه‌ها با شکست روبرو می‌شد. راستش را بخواهید راز موفقیت شرکت‌های خارجی در استفاده از همین کار تیمی و تولید سینرژیست. بیایید برایتان بیشتر توضیح دهم.

اصل ارتباط در کار تیمی

به دلیل ماهیت کار تیمی و وابسته بودن فعالیت شما به فعالیت هم‌تیمی‌هایتان باید با یکدیگر در ارتباط باشید. احتمالاً بخشی از کاری که شما انجام می‌دهید ارتباطی مستقیم به فعالیت هم‌تیمی شما خواهد داشت. اگر کارتان با تأخیری مواجه شده و یا به مشکلی برخورد کرده‌اید که به نحوی ‌می‌تواند بر کار هم‌تیمی‌های شما اثر بگذارد حتماً مسأله را با آنها در میان بگذارید.از طرف دیگر در دسترس باشید. شاید هم‌تیمی شما بخواهد در مورد مشکلی که در کار او ایجاد شده و با فعالیت شما در ارتباط است با شما در تماس باشد.

اصل تمرکز بر تخصص در کار تیمی

به‌دنبال یادگیری مطالب مرتبط با زمینه‌ی خودتان باشید و در آن بخش حرفه‌ای شوید. هرکدام از شما باید در کاری متخصص شوید و به کمک هم تیم را به اهدافش برسانید. برای همین لازم است تا در زمینه‌ی فعالیت هم‌تیمی‌های خود خیلی سرک نکشید و به داشتن اطلاعاتی کلی و نیمه تخصصی کفایت کنید. البته شما باید در انتخاب هم‌تیمی متخصص دقت کنید تا نیازی نباشد خودتان هم در آن زمینه تخصص کسب کنید.

اصل قابل اتکا بودن در کار تیمی

برای اینکه بین شما و هم‌تیمی‌هایتان اعتماد وجود داشته‌ باشد باید قادر باشید در شرایط مختلف به یکدیگر تکیه کنید. بدین معنی که صادقانه توانایی‌هایتان را روشن کرده و اگر از پس کاری برنمی‌آیید قبل از شروع فعالیت تیمی آن را با هم‌تیمی‌های خود در میان بگذارید. مهم است که هم‌تیمی شما بتواند در مواقع مختلف به شما و توانایی‌هایتان تکیه کند و برداشتی صحیح از آنها داشته باشد.

ایده موفقیتپیشنهاد مدرسه نوابغ برای شما: کتاب الکترونیک اصول کار تیمی

این کتاب به زبانی ساده به اصول اساسی کار تیمی اشاره کرده. البته مژده‌ای هم در راه است. شما با مطالعه کتاب‌های الکترونیک مدرسه مدرسه موفقیت قادرید در قسمتی جدید از سایت که به زودی بهره‌برداری خواهد شد به سوالاتی در مورد مطالب داخل کتاب پاسخ دهید و گوا‌هی‌نامه معتبر دریافت کنید. ما به فکر رزومه شما نیز هستیم. این کتاب را از اینجا دانلود کنید.

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recommended Posts

Leave a Comment