چگونه سینرژی پدید آوریم؟

 In نوشته‌های عمومی

حتماً در مقاله ((سینرژی چیست؟ هم‌افزایی چیست؟)) با این کلمات آشنا شده‌اید. فوق‌العاده هست، نه؟

ارتباط بین سینرژی و موفقیت آنقدر روشن است که شاید نیاز به توضیح نداشته باشد. شما با هم‌افزایی قادرید گام‌هایی بردارید که هیچ‌گاه به تنهایی نمیتوانستید آن گام‌ها را بردارید. میتوانید در کسب و کارتان چنین تحولی ایجاد کنید که به تنهایی و به صورت مستقل امکان ندارد از پس آن بربیایید. کدام انسانی به تنهایی یا بدون به‌کارگیری توان ‌هم نوعان قادر به سفر به سیارات دیگر بود؟ شما هم نمیتوانید به تنهایی به سیارات آرزوهایتان برسید مگر آنکه دست‌ به دامان سینرژی و هم‌افزایی شوید.

فقط کافیست فرض کنید هر قدم شما چندیدن برابر قدم کنونی‌تان خواهد بود. آنوقت شما هم تشنه سینرژی خواهید شد(یک وقت اشتباهاً فکر نکنید سینرژی یک نوشیدنی انرژی زاست!)

چطور سینرژی تولید کنیم؟

نمیدانم چطور بر این قسمت تأکید کنم که از آن به سادگی نگذرید. فقط به این بیاندیشید که اگر تا دیروز با یک خودرو مدل بالا ساخت ایران! به سمت هدفتان حرکت میکردید، بعد از مطالعه این قسمت قادر خواهید بود با تانک به سمت آرزوهایتان بروید. شاید خودرو ایرانی را ترجیح دهید! اما من مطمئنم با تانک سینرژی به رویاهای دست‌ نیافتنی زیادی خواهید رسید. این قسمت را برایتان به بهترین نحو توضیح میدهم:

اولین،مهم‌ترین و اساسی ترین عامل سینرژی:

به سادگی، در یک کلمه “تفاوت‌ها” میباشد. اگر ما همه مثل یکدیگر بودیم، قادر نبودیم نقاط ضعف یکدیگر را پوشش دهیم. به مثال اول مقاله (همان مهندس و هنرمند و برنامه نویس) فکر کنید. اگر هر سه نفر مهندس بودند، یا هر سه نفر هنرمند بودند خبری از سینرژی نبود.

بزرگ‌ترین راز سینرژی، درک ارزشمندی تفاوت‌هاست

mp900426647

دومین عامل سینرژی:

به سادگی، در یک کلمه “درک محدودیت‌ها و ناتوانی‌های خودمان” است. ما اگر باور نداشته باشیم که از پس همه‌ کارها بر نمی‌آییم، و تا درک نکنیم که نیازمندیم تا دیگرانی نقاط ضعف ما را پوشش دهند، اصلاً به سمت سینرژی حرکت نخواهیم کرد.

سومین عامل سینرژی:

در یک کلمه “داشتن روحیه ماجراجویی” است. تعجب نکنید، درست خواندید. ما برای بهره از سینرژی باید فراتر از مرزهایمان پیش برویم. باید از تخصص خود در زمینه‌های دیگر بهره‌مند شویم. اگر پزشک هستیم باید بتوانیم برای خودمان نقشی در گروهی متفاوت مانند معماران جفت و جور کنیم. اگر مهندس هستیم باید بتوانیم در عرصه هنر اثرگذار باشیم. در واقع باید پا را فراتر از تخصص خودمان و دیدی تک بعدی بگذاریم.

حالا چه‌ کار کنیم؟

طبق رسم آی‌بهتر، میرسیم به این قسمت که “حالا چه‌کار کنیم؟” اگر واقعاً به دنبال ایجاد سینرژی هستید، پس نیاز دارید تا برای خودتان هم‌گروهی و هم‌تیمی پیدا کنید. دوستانی که با آنها بتوانید علاوه بر سازش، اهدافی وسیع تر از میدان دید خود ترسیم کنید. افرادی که درست مثل شما میخواهند قدمی بزرگتر از گام‌های روزمره خود بردارند و مایلند تغییرات و نتایجی عظیم به بار آورند. اگر ایده‌ای فوق‌العاده در سر دارید،برای آن با هم‌گروهی‌های جدیدتان نقشه ای بکشید.از یکدیگر بپرسید چه کاری میتوانید انجام دهید تا چیزی خلق کنید که هیچ یک به تنهایی قادر به خلق آن نبودید.

همینطور برای ایجاد سینرژی و هم‌افزایی یک نیاز اساسی دارید…روحیه کار گروهی. پس در این مسیر تلاش کنید و روحیه کار گروهی را در خود به شدت افزایش دهید. ما با شما در این مسیر همراه خواهیم بود.

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recent Posts
Comments
  • نادری
    پاسخ

    مطالب کمی در مورد سینرژی به درستی آن چکیده مطلب را انتقال میدهند که یکی از آنها مقاله خوب دوست خوبم آقای سلیمانی هست.موفق باشید

Leave a Comment