چه چیزی در هدف‌گذاری اشتباه است

 In نوشته‌های عمومی

اصول هدف‌گذاری صحیح را می‌دانید؟

هرچیزی اصولی دارد. هدف‌گذاری که اصلاً گل سرسبد است! چیزی به این مهمی، اما این‌همه اشتباه در مورد آن بعید است. باور کنید هدف‌گذاری مهم است. این را بارها به شما گفته‌اند و در هر کتابی که خوانده‌اید برایتان تکرار کرده‌اند. اما جداً چرا اینقدر کم به این مسأله پرداخته شده که چطور هدف‌گذاری درستی انجام دهیم؟

اگر بخواهیم روراست باشیم باید بگویم خیلی‌ از کسانی که در زمینه موفقیت می‌نویسند، سخنرانی می‌کنند و دوره آموزشی برگزار می‌کنند روحشان هم از اصول صحیح هدف‌گذاری خبر ندارد. نمی‌گویم همه چون خودم بعضی از آنها را می‌شناسم که واقعاً با این اصول آشنایی دارند و اتفاقاً فقط همین‌ها هستند که در مشاوره‌هایشان دیگران را به‌جایی می‌رسانند. اما دیگرانی که چیز زیادی در مورد موفقیت علمی و عملی نمی‌دانند، اصولاً روش‌هایی اشتباهی را به دیگران توصیه می‌کنند. روش‌هایی تکراری و بر روی جدول‌های کپی شده‌ی ۱۰ سال پیش! باید به آنها بگوئیم دنیا پیشرفت کرده و امروز چیزی می‌دانیم که تا دیروز نمی‌دانستیم، چطور چیز جدیدی درمورد اصول هدف‌گذاری و موفقیت نیامده؟!

موفقیتپیشنهاد آی‌بهتر: و اما بعد از هدف‌گذاری…

هدف‌گذاری ابتدای راه است. ولی شما در اولین قدم بعد از تعیین اهدافتان به چیزی بخصوص نیاز دارید که امکان ندارد بدون آن موفق شوید. در این مقاله برایتان توضیح داده‌ام.

اصول هدف‌گذاری پیچیده‌تر از آن هستند که…

اصول هدف‌گذاری بسیار پیچیده‌تر از روش‌های عمومی هدف‌گذاری هستند. اما خیلی هم سخت نیستند. پیچیده‌اند چرا که برای دستیابی به آنها باید حسابی خودمان را بشناسیم. باید بفهمیم بالاخره چه‌ هدفی به درد ما می‌خورد و چه هدفی اصلاً برای ما نیست! خصوصاً در عصر تکنولوژی که هدف‌ها هم تبلیغاتی شده‌اند!

مردم هرچیزی را در دست دیگری می‌بینند می‌خواهند. دوست دارند فرزندشان همان دانشگاهی برود که بچه‌ی فلانی رفت. می‌خواهند چون فلان شخص ویلا خریده، آنها هم ویلا بخرند. می‌خواهند تبدیل به همان چیزی بشوند که مُد شده. اما این درست نیست. ما بایکدیگر تفاوت‌های زیادی داریم؛ پس چطور ممکن است اینقدر هدف‌هایی شبیه به هم داشته باشیم. به نظر می‌رسد لازم است اکثرمان در هدف‌گذاری‌هایمان تجدید نظر کنیم.

موفقیتپیشنهاد آی‌بهتر: هدف‌گذاری به روش حسن کچل

در این مقاله با یک روش عالی هدف‌گذاری آشنا می‌شوید که حسن‌کچل در آن استاد بود! به هیچ‌ عنوان از دست ندهید.

مثلاً این‌ها از اصول هدف‌گذاری هستند

اگر بخواهم به یکی دو مورد از اصول واقعی هدف‌گذاری اشاره کنم تا چیزی که گفتم را لمس کنید برایتان از اراده خواهم گفت. از اینکه دیگر تاریخ مصرف اراده تمام شده و انگیزه جایش را گرفته. اینکه برخی اهداف جنبه رقابتی دارند و هیچ‌وقت نباید برای دستیابی به آنها از روش‌های سریع‌السیر استفاده کرد. چرا که دیگران هم همین راهکارهای فوری در دسترشان است و به این شکل قادر نخواهید بود در این رقابت پیروز شوید. اما من شما را بیش از اینها با اصول هدف‌گذاری صحیح آشنا خواهم کرد.

ایده موفقیتپیشنهاد می‌کنم حتما کتاب الکترونیک ((ما همه کلید هستیم)) را از وب‌سایت آی‌بهتر دانلود کنید تا با  برخی اصول صحیح و ریشه‌دار هدف‌گذاری آشنا شوید.

همه چیز پیشرفت کرد بجز شیوه‌های موفقیت!

برای بعضی‌ها که چندان هم دل خوشی از آنها ندارم چیز جدیدی در مورد موفقیت وجود ندارد. همان مطالب گذشته. همان‌هایی که کتاب‌های روانشناسی قدیم می‌گفتند و نهایتاً آن‌چیزهایی که تبلیغات، با صدایی بلند به گوششان رسانده… چیزی مثل راز!

اما اینها همه مدرسان موفقیت نیستند. کسانی در‌این بین هستند که شما را به عمل وادار می‌کنند. کسانی که دست شما را می‌گیرند تا درست اهدافتان را ترسیم کنید. و بعد رهایتان نمی‌کنند. باز به سراغ شما می‌آیند تا ببینند آیا به‌راستی هدف‌های درستی را برای خودتان انخاب کرده‌ بودید. و باز رهایتان نمی‌کنند تا به نتیجه برسید و آنها را نیز در لذت رسیدن به آرزوهایتان شریک کنید. افسوس که این اساتید انگشت‌شمارند…

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recent Posts

Leave a Comment