چه به سر نوابغ گم‌شده می‌آید؟

 In نوشته‌های عمومی
چه به سر نوابغ گم‌شده می‌آید؟Reviewed by آرین سلیمانی on Dec 17Rating:

اگر به نقاط ضعفتان بیشتر بپردازید…

افرادی که به نقاط ضعف خود بیش از نقاط قوتشان می‌پردازند ضرر زیادی به خودشان می‌زنند. در این مطلب کوتاه می‌خواهم برای شما از مشکلات و دردسرهای نوابغی صحبت کنم که استعدادهای ذاتی خودشان را نیافته‌اند و به ناچار در زمینه‌هایی مشغول به گذران زندگی هستند که برای آن آفریده نشده‌اند. مشکلاتی که اگر و فقط اگر آنها در زمینه استعدادهای ذاتی خود به فعالیت می‌پرداختند هیچ‌وقت برایشان پدیدار نمی‌شد. می‌خواهید در غم نوابغ گم شده شریک شوید و یا خودتان از دسته همین افراد هستید؟ با من همراه باشید.

مشکلات این نوابغ

hdhut-blogspot-com-17اگر بیش از اینکه به نقاط قوت و استعدادهای ذاتی خودتان بپردازید، متمرکز بر بهبود نقاط قوتتان شوید آنوقت رفتن به سر کار در شما هراس ایجاد می‌کند، صبح‌ها به زور از خواب بیدار می‌شوید، انجام کارهایتان بیش‌تر از استاندارد طول می‌کشد، مدام تمرکز خود را از دست می‌دهید، خلاقیت زیادی در شما پدیدار نمی‌شود، پیشرفت نمی‌کنید، تشویق درست و حسابی نمی‌شوید، احتمالاً هیچ‌وقت نیازهای روحیتان با شغل و تحصیلتان براورده نمی‌شود، از زندگیتان لذت نمی‌بردید، کار و تفریحتان باهم یکی نخواهد شد، ارتباطات خوبی در حوزه فعالیتتان برقرار نمی‌کنید، دیر آموزش می‌بینید، در اتاق فکر جایی ندارید و تلاش شما را پیر و ضعیف می‌کند.

فکر کردید تحمل اینهمه رنج در زندگی ساده است؟ به هیچ‌وجه اینطور نیست. این نکته‌ را هم اضافه کنید که من فقط و فقط به بخشی از مشکلات آنها(و شاید هم خود شما) اشاره کردم. من به بیماری‌های روحی مانند افسردگی و استرس به دلیل احساس بیهودگی کردن بر اثر نگرفتن نتیجه مطلوب اشاره نکردم. از مشکلات خانوادگی حرفی به میدان نیاوردم و حتی در مورد رابطه این مساله با اعتیاد هم برایتان حرف‌های زیادی دارم. اما فقط چند اشاره کردم، چرا که اعتقاد دارم خود شما نیز بخشی از این دردها را تحمل می‌کنید. بسیار دشوار است که ادعا کنید تمام استعدادهای خود را شناخته‌اید و دقیقاً در مناسب‌ترین جا مشغول به کار و یا تحصیل و گذران زندگی هستید. کشف تمامی نقاط قوت و استعدادهای ذاتی نیازمند تجربه در شرایط مختلف است، اما هیچ‌یک از ما همه چیز را تجربه نکرده‌ایم و نمی‌دانیم شاید در هنگام کمک کردن به یک فرد در ساختمانی در حال آتش‌سوزی به چیزی در درون خود پی ببریم. چیزی شبیه انسان دوستی و یا تحمل شرایط سخت.

تضمین موفقیتپیشنهاد مدرسه موفقیت: راه آسان برای نوابغ گم شده

در این مطلب به شما خواهم گفت که راه آسان و راه دشوار موفقیت کدامند. اگر نبوغی از دست‌رفته دارید، پس شما راه سخت را انتخاب کرده‌اید و بهتر است کمی جهتتان را تغییر دهید.

استعدادهای ذاتی

بهبود نقاط قوتاما در صورتی که نقاط قوت خود را بیابید، و سپس به فعالیت‌هایی بپردازید که بیشترین تمرکز را بر روی نقاط قوتتان دارند آنوقت از کارتان نه تنها لذت خواهید برد، بلکه با آن عشق خواهید کرد. کارها و برنامه‌هایتان را بسیار سریع‌تر انجام می‌دهید و پیشرفت می‌کنید. اگر نقاط قوت خود را بکار بگیرید خلاقیت شما شکوفا خواهد شد، ناخوداگاهتان در حل مسائل به یاریتان خواهد پیوست و بهترین گزینه برای شرکت در اتاق‌های فکر و صندلی‌های مشاوره شرکت‌های بزرگ خواهید بود. و اگر استعدادهای ذاتی‌تان را کنار نگذارید و به آن اهمیت بدهید، آنوقت نیازهای روحیتان برآورده خواهد شد، مهربان‌تر می‌شوید، بیشتر تمایل به کمک به دیگران خواهید داشت، شکوفا می‌شوید، کار و تحصیلتان درست مانند تفریح برایتان لذت‌بخش می‌شوند و ارتباطاتی عالی در حوزه فعالیت خود شکل می‌دهید. خیلی سریع‌تر آموزش می‌بینید و فوراً مهارت‌های لازم را بدست می‌آورید، چرا که تمرین کردن در زمینه‌های مورد علاقه و منطبق بر شما برایتان لذت‌بخش خواهند بود.

شما هم از نوابغ گمشده‌اید؟

از شما جواب فوری نمی‌خواهم. بلکه می‌خواهم کمی به خودتان و زندگی کنونی‌تان فکر کنید و سپس پاسخی به این سوال بدهید. به این فکر کنید که آیا توانسته‌اید مجموعه‌ای از استعدادها و توانایی‌های منحصر به فرد را در خودتان بیابید که شما را از دیگران متمایز کند؟ آیا توانسته‌اید از این استعدادها پول دربیاورید؟ آیا هرماه بابت استعدادها و توانایی‌های ذاتی‌تان تشویق می‌شوید؟ احساس می‌کنید جایی بهتر از جایگاهی که هستید نمی‌توانستید باشید؟

از شما می‌خواهم بیشتر فکر کنید. با خودتان بیاندیشید که اگر آنچه واقعاً هستید را می‌شناختید و آن را شکوفا می‌کردید الان زندگی‌ای بسیار شادتر، موفق‌تر و لذت‌بخش‌تر داشتید. اگر از زندگی خودتان کاملاً راضی هستید، بازهم احتمال بالایی دارد که در بعضی زمینه‌ها خودتان را درست نشناخته باشید و مطمئناً می‌توانید زندگی‌ای شادتر و زیباتر برای خودتان بوجود آورید. اگر هم از زندگی و شرایط خود ناراضی هستید، مطمئن باشید بعد از اینکه استعدادها و نقاط قوت ذاتی خودتان را شناسایی کردید و بکار گرفتید، با سرعتی بسیار زیاد به سوی شادی و موفقیت حرکت خواهید کرد. منتظر دستاوردهای بزرگ خودتان باشید.

مدرسه موفقیت و نوابغ گم‌شده

ما امروز می‌دانیم که همه افراد دارای توانایی‌ها و استعدادهای گوناگون و منحصر به‌فردی هستند. تجربه به ما نشان داده که بعضی کارها فقط از دست بعضی افراد برمی‌آید. افرادی که هیچ‌کس تصورش را هم نمی‌کند که او بتواند کاری اینچنین مفید انجام دهید. بخش عظیمی از بزرگ‌ترین ایده‌ها و راه‌کارهای خلاقانه جهان توسط افرادی با چارچوب‌های فکری بی‌نظم ارائه شده و شرکت‌های بزرگ برای حل مشکلاتشان دست به دامان آنها شده‌اند.

شاید همه‌کار از دست نوابغ گم‌شده برنیاید، اما کافیست تا نبوغ هر انسانی شناخته شود و در همان جهت پرورش پیدا کند. آنوقت است که شما با یک نابغه واقعی روبرو خواهید شد. در مدرسه موفقیت تمرکز ما بر شناخت توانایی‌های هر فرد و شکوفا کردن آن می‌باشد. همه می‌توانند نبوغ خود را به نمایش بگذارند، تنها شناخت و پرورش اصولی کافیست تا از نوابغ‌گمشده، نوابغی مؤثر تحویل بگیرید.

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recommended Posts

Leave a Comment