موفقیت را پیش‌بینی کنید

 In نوشته‌های عمومی
موفقیت را پیش‌بینی کنیدReviewed by آرین سلیمانی on Nov 24Rating:

موفقیت قابل دیدن است

رسیدن به موفقیت روشن است. یعنی می‌توان کاملاً آن را از قبل پیش‌بینی کرد. بیایید تا بیشتر برایتان توضیح دهم.

فرض کنید با فردی آشنا شوید که هدفش دستیابی به ثروت باشد. او به ۳ زبان زنده دنیا مسلط است. ۵ سال است شرکت خودش را افتتاح کرده و با برنامه‌ریزی دقیق مالی توانسته وام‌های خودش را پرداخت کند. او در گزینش کارمندانش بسیار دقت می‌کند، دائماً در حال مطالعه است و در این مدت روابط کاری خیلی زیادی شکل داده. آنقدر تمرین کرده که حالا دقیقاً می‌داند چطور بر خشم خودش غلبه کند و راحت‌تر به سخنان کارمندانش گوش دهد. آیا به نظرتان موفق می‌شود؟

بله. قطعاً. باور کنید حتی اگر یک بار هم به صورتی غافلگیرانه شکست بخورد، با توان و منابعی که در اختیار دارد، دوباره بلند خواهد شد و ایندفعه به موفقیت و ثروتی که می‌خواهد دست پیدا می‌کند. موفقیت اتفاقی نیست؛ حتماً این جمله را بارها و بارها شنیده‌اید.

موفقیت

موفقیت اتفاقی نیست، بلکه بدست آوردنی و دیدنی‌است…

موفقیت را بدست آورید، اما نسازید

بعضی افراد می‌خواهند به موفقیت برسند، اما ممکن است مرتکب اشتباه رایجی شوند. اشتباه رایج این است که آنها بجای ساختن قدم‌ها و پله‌های موفقیت، یک راست سراغ آرزوهایشان می‌روند و فقط ظاهر آن را می‌سازند. دقیقاً مانند یک خانه‌ی اسباب بازی! می‌خواهند شرکتی بزرگ داشته باشند، همه زندگیشان را به حراج می‌گذارند، از فرصت با خانواده بودن می‌گذرند و همه چیز را فدا می‌کنند تا شرکتی با ۵۰ نفر کارمند تأسیس کنند. اما حالا باید چه‌کار کنند؟ چطور مدیریت کنند؟ وقتی در خانه دعواها و مشکلات زیادی وجود دارد، چطور باید با روحیه‌ای خوب به سر کار رفت؟ و در نهایت شکست می‌خورند. اسباب‌بازی موفقیت آنها را فریب داد.

موفقیت و شانسمتوجه اشتباهشان شدید؟ آنها باید قدم‌های کوچکی بردارند. باید دانش خود را افزایش دهند، روابط کاری خود را زیاد کنند، با سرمایه ‌گذاران متعددی صحبت کنند، فکری اساسی به حال خانوده خود کنند و برنامه‌ای برای ارتباط با فرزندانشان داشته باشند. سپس کم کم شروع کنند. شاید بهتر باشند با تأسیس یک نمایندگی کوچک شروع کنند. تجربیات جدید کسب و کنند و به مرود هم‌تیمی‌های خود را شناسایی کنند. اگر به این شکل پیش بروند قطعاً به موفقیت می‌رسند. موافقید؟

موفقیت را می‌توان دید، اما نمی‌توان ساخت

به عبارت ساده، شما اگر خودتان را مطابق با اهدافتان ساخته‌باشید، موفقیت‌تان را میتوان از دور دید. می‌توان پیش‌بینی کرد که در نهایت موفق می‌شوید و به اهداف، رویاها و آرزوهایتان می‌رسید. اما ساختن آرزوها با پوشال اشتباه است. نباید زندگی‌تان را بفروشید تا خودروی رویایی‌تان را سوار شوید. بلکه باید گام‌های صحیحی بردارید. باید برخی ‌گام‌های اشتبار را کنار بگذارید و فقط به موفقیت بیاندیشید. هرچیزی که شما را به آرزوهایتان نزدیک کند خوب است و هرچیزی که شما را در نهایت منحرف کند اشتباه است.

البته می‌دانم که این صحبت خطرناکی‌ست که انجام دادم. خیلی‌ها به اشتباه خانواده خود را کنار می‌گذارند تا به آرزوهایشان برسند. بگوئید ببینم آرزوی شما رسیدن به رویاهایتان در کنار خانواده است و یا رسیدن به رویاها با جدایی و مشکلات خانوادگی؟

تضمین موفقیتپیشنهاد مدرسه موفقیت: اسباب بازی موفقیت

در این نوشته با اسباب‌بازی موفقیت بیشتر آشنا خواهید شد. به شما خواهم گفت چطور از آن دوری کنید و برخی چیز‌هایی باعث می‌شوند که موفقیت حقیقی را فدا کنید.

موفقیت خود با شانس واگذار نکنید

باید وقتی از شرایط بی‌خبریم و نمی‌دانیم چه بر سرمان خواهد آمد، خودمان را برای همه‌چیز آماده کنیم. طوری که هر اتفاقی رخ دهد ما همچنان موفقیتمان را در آینده ببینیم. شاید تحریم شویم و شاید نشویم؛ شاید تحریم‌ها برداشته شود و شاید باقی بمانند. شما چه نقشه‌ای برای تمام این حالات دارید. موفقیت خودتان را به شانس واگذار نکنید. نگذارید اتفاقات خوب و بد زندگی‌تان از این رو به آن رو کند. برای همه‌چیز برنامه داشته باشید.

اگر موفقیت خود را به شانس واگذار کنید….

دستیابی به موفقیتموفقتی که با شانس پدید آمده، با بدشانسی هم از بین خواهد رفت. احتمالاً شما توانایی لازم را برای دستیابی به صورت طبیعی به موفقیت نداشته‌اید و از شانس شما اتفاقی افتاده که برای مدتی به آرزوهایتان دست پیدا کردید. دلار گران شده؟ یا تکه زمینی که داشته‌اید قیمتش چندین برابر شده؟ یک بدشانسی حسابی، همه چیز را از شما خواهد گرفت و فقط کافیست تا یک بدشانسی بیشتر از خوش‌شانسی‌هایتان بیاورید. بیچاره خواهید شد!

شما هیچ‌وقت نباید موفقیت خودتان را به خطر بیاندازید. باید طوری برنامه‌ریزی کنید که هیچ‌چیز جلودار برآورده کردن آرزوهایتان نباشد. کاری کنید بدشانسی‌ها تکانتان ندهند و خودتان را برای همه‌چیز آماده کنید. می‌خواهید تضمین شده به موفقیت دست پیدا کنید؟ خودتان را برای همه‌چیز آماده کنید

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recommended Posts

Leave a Comment