مساله‌ای به نام جذابیت

 In نوشته‌های عمومی

چه کسی برایمان جذاب‌تر است؟

طبیعت و آفرینش ما را طوری طراحی کرده که هروقت و هرجا به کسی احساس مثبتی پیدا می‌کنیم آن فرد را سرشار از نفوذ و جذابیت خواهیم دید. رفتار و حرفای او بر دلمان می‌نشیند و با دیدی متفاوت به او می‌نگریم. به نظر میرسد فروشندگان حرفه‌ای در مقایسه با فروشندگان متوسط در قدرت جذابیت موفق‌ترند و همیشه بیشتر مورد استقبال و اعتماد قرار می‌گیرند. جذابیت تنها برای یک فروشنده مفید نیست، بلکه برای شما به عنوان یک کارمند موفق، همسری قابل تکیه و دوست‌داشتنی، مدیری قابل اطمینان و یا کارآفرینی محبوب نیز بسیار مفید واقع می‌شود.

وقتی می‌گوئیم جذابیت یعنی….

جذابیت بر این اساس است که مردم درباره شما چطور فکر می‌کنند و بیشتر از اینکه در مورد حقیقتِ شما باشد، کاملاً وابسته به درک و برداشت دیگران از شما و شخصیت شماست. جذابیت شما کاملاً در ارتباط با برند شخصی و اعتبار شماست. به این نمونه از نتیجه‌ی تحقیقات توجه کنید تا همه‌چیز برایتان روشن شود:

اگر کسی به شما بگوید می‌خواهد شما را با فردی ثروتمند، موفق،خودساخته ،کم حرف، بی مدعا و متواضع آشنا کند، شما به طور طبیعی آن فرد را سرشار از جذبه می‌پندارید، در حضور او طوری رفتار می‌کنید که شایسته‌ی شماست، هر حرفی نمی‌زنید، صحبت‌های او را جدی می‌گیرید و آنها را حاصل سالها تجربه و تحصیل می‌پندارید. تحقیقات نشان داده زمانی که ما با چنین توصیفاتی قبل از ملاقات خود با افراد موفق روبرو می‌شویم، ناخودآگاه برداشتی متفاوت از رفتارها و صحبت‌های شخص مقابل خواهیم داشت. در صورتی که همین تحقیقات نشان داده افرادی که بدون پیش‌زمینه‌ها و توصیفات قبل از ملاقات با همان افراد موفق روبرو می‌شوند، در بسیاری موارد صحبت‌های آنها را حمل بر دیوانگی و خودشیفتگی فرد می‌کنند. این تحقیقات نشان می‌دهد که جذابیت و قدرت نفوذ بیش از آنکه به خود شخص وابسته باشند، از ذهن مخاطب شروع می‌شود.

البته جذابیت ماندگار، بیشتر به کسی که به راستی هستید وابسته است. شما همیشه نمی‌توانید کاری کنید تا دیگران با مقدمات و تمجیدات فراوان به ملاقات شما بیایند. در هر حال با استفاده از ده قدرت بزرگ شخصیت که تاثیر عمیقی در نحوه تفکر و احساس دیگران در مورد شما دارند می‌توانید برای خودتان جذابیت و قدرت نفوذ را به همراه بیاورید. شما هم مشتاقانه منتظر ادامه‌ی مطلب هستید؟ با من همراه باشید.

چرا جذابیت؟

اجازه بدید قبل از پرداختن به این قدرت‌های بزرگ شخصیت برایتان توضیح دهم که شما چرا به قدرت جذابیت نیاز دارید. شما برای دستیابی به اهداف‌تان نیاز به دست‌ها و نیروهای بیشتری دارید. می‌خواهید کاری خارق‌العاده انجام دهید؟ پس نیازمند نیروی دیگران خواهید بود. اگر راه درست موفقیت و شکوفایی را طی کنید، قطعاً قادر نخواهید بود در تمام زمینه‌ها به بهترین تبدیل شوید. شما باید بر روی نقاط قوت خود متمرکز باشید و این درحالی است که شما نقاط ضعف زیادی نیز دارید.

جذابیت و موفقیت

آرزوها و اهداف بزرگ و نهایتا تحقق آنها، نیازمند یاری دیگران است. شما ثروت می‌خواهید اما آیا قادرید به تنهایی کار ۲۰۰ نفر کارمندانتان را انجام دهید؟ و یا قادرید بدون قدرت نفوذ و جذابیتی که ما در این مطلب به دنبال آن هستیم همدلی و همراهی همه‌ی آنها را فراهم کنید؟

همانطور که اشاره کردم مردم به صورت طبیعی جذب کسی می‌شوند که دارای جذابیت است. آنها می‌خواهند به او کمک کنند و از او حمایت به عمل آورند. وقتی جذابیت داشته باشید، دیگران درب‌هایی جدید را بر روی شما باز می‌کنند و فرصت هایی برایتان فراهم می‌کنند. آنچنان راه‌ها را برایتان هموار می‌کنند که آرزو می‌کنید ای‌کاش زودتر این مقاله را مطالعه کرده بودید!

در روابط شخصی نیز این ویژگی می‌تواند زندگیتان را شادتر کند. مردم می‌خواهند دور و بر شما باشند. اعضای خانواده و دوستانتان در حضور شما احساس شادی و قدرت بیشتری می‌کنند و شما تاثیر بیشتری بر آنها خواهید گذاشت. شما با قدرت جذابیت خود آنها را وادار می‌کنید احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند.‌ شما با قدرت جذابیت بیشتر دیگر لازم نیست با عصبانیت فرزندتان را وادار کنید اتاقش را مرتب کند و یا تکالیفش را انجام دهد. بلکه او برای مثل شما شدن تمام تلاشش را خواهد کرد.

و اما ۱۰ قدرت شخصیت…

هدف‌مند باشید

اولین قدرت که به افزایش جذابیت شما منجر می‌شود، قدرت هدف است. مردان و زنانی که نگرش روشنی در مورد این می‌داند که کیستند، به کجا می‌روند و می‌خواهند به چه چیزی دست پیدا کنند،در هر جنبه از زندگیشان قاطعانه تصمیم می‌گیرند و نتیجتاً جذاب تر به نظر می‌رسند. با تعیین هدف های روشن برای خود، برنامه ریزی و اجرای منظم و مستمر برنامه هایتان می‌توانید برای خود جذابیت کسب کنید.

تحقیقات نشان داده افرادی که هدف‌مند به زندگی خود می‌پردازند از سطوح موفقیت بسیار بالاتری برخوردارند. همین ویژگی باعث تداعی شدن قابل تکیه بودن شما در ذهن اطرافیانتان خواهد شد و مستقیماً بر قدرت جذابیت شما می‌افزاید. برای خودتان جهت و مسیری مشخص ترسیم کنید. فعالیت‌های روزانه و هفتگی خود را در راستای آن قرار دهید و علاوه‌بر افزایش بهره‌وری خود و نزدیک شدن به آرزوهایتان، از قدرت جذابیت‌تان نیز جهت دستیابی به همین اهداف بهره ببرید. چرخه‌ای که دائماً در حال تقویت شدن خواهد بود…..

اعتماد به نفس بالایی کسب کنید

مردان و زنانی که باوری عمیق به خودشان و آنچه انجام می‌دهند دارند از جذابیت بالاتری برخوردارند. دیگران دوست دارند شما را مطمئن ببینند تا احساس کنند به شخص درستی تکیه کرده‌اند. سطح اعتماد به نفس شما اصولاً در شهامت شما به انجام هرکاری که برای دستیابی به هدفتان لازم است جلوه می‌کند. همانطور که می‌بینید قدرت اعتماد به‌نفس تنها پوششی برای کسب جذابیت به حساب نمی‌آید. بلکه شما را وادار می‌کند واقعاً به موفقیت و قابل تکیه بودن دست پیدا کنید. 

اشتیاق را بیافرینید

باید اعتراف کنم که اشتیاق مُسری است! از طرفی یکی از جلوه‌ها و نتایج جذابیت، جلب همکاری بیشتر دیگران است. به این معنا که آنها عاشق این باشند تا با شما مشارکت کنند و در رسانیدن شما به اهدافتان تلاش کنند. قانون مسری بودن اشتیاق بیان می‌کند: هرچه شما هیجان بیشتری در انجام کارهایی که برایتان مهم است داشته باشید دیگران را نیز هیجان زده‌تر خواهید کرد. علاوه بر این شما با ایجاد اشتیاق در دیگران تشویق آنان را نیز جلب خواهید کرد و از حمایت بالایی برخوردار می‌شوید. پس خودتان را هیجان زده کنید. به نتیجه کارهایتان و برآورده شدن هدف‌هایتان فکر کنید.‌ این شما را به اندازه کافی هیجان‌زده خواهد کرد.

تخصص یا توانمندی خود را دست‌کم نگیرید

افراد زیادی هستند که دانش و علوم بخصوصی را تاثیرگذار بر زندگی خود می‌دانند. هرچه شما در این دانش‌ها فرهیخته‌تر باشید شما را محترم تر می‌دانند. آنچه ما بر آن تأکید داریم یعنی همان شکوفایی نبوغ، گرچه دستاوردهای بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت، اما در چرخه‌ی دستاوردهایی که به شما اعطا خواهد کرد قدرت جذابیت نیز نهفته است.

هرچه در زمینه‌ای متخصص و تأثیرگذار به حساب بیایید، ناخودآگاه بر قدرت جذابیت شما افزوده می‌گردد. دیگران شما را تاثیرگذار بر زندگی خود می‌بینند و شما را بیش از پیش مورد ستایش درونی خویش قرار خواهند داد. شما را حل کننده بسیاری از مشکلات خود می‌یابند و به شما بیش از پیش می‌اندیشند.

آمادگی کامل کسب کنید

این مورد میتواند تاثیر زیادی بر قدرت جذابیت شما داشته باشد. از شما می‌خواهم که قبل از پذیرفتن و انجام هر کاری آمادگی جزء به جزء برای انجام آن را کسب کنید. اگر از مدیر خود درخواستی دارید، اگر صحبتی مهم با خانواده خود دارید و یا اگر قرار است در جلسه‌ای شرکت کنید، زمان بگذارید و آمادگی کامل کسب کنید. همه احتمالات را درنظر بگیرید به طوری که هیچ چیز در آن میان شما را مشوش و حیرت زده نکند. این کار باعث می‌شود سردردگم نشوید، به هم نریزید یا عصبانی نشوید و پاسخگوی همه سوالات و مشکلات احتمالی باشید.

همانطور که شما نیز احساس می‌کنید این کار هم بر اعتماد به نفس شما می‌افزاید و هم به طور طبیعی جذابیت شما را افرایش می‌دهد. دیگران چنین شخصیتی قوی را بسیار می‌پسندند و مایلند به او تکیه کنند. به دنبال کلید آمادگی کامل در تمام شرایط می‌گردید؟ هیچ چیز را به دست بخت و اقبال نسپارید و همه جوانب را بررسی کنید.

متکی به خود باشید

یکی از ابعاد شگفت‌انگیز طبیعیت بشر که تجربه اثبات کننده آن است این هست که هرچقدر از اتکاءبه نفس بالاتری برخوردار باشید، جذابیت بیشتری کسب می‌کند. گویا دیگران به شما اطمینان بسیار بیشتری پیدا می‌کنند و احساس می‌کنند اگر در قسمتی از انجام کار دچار اشتباه و مشکل شوند شما به راحتی قادر خواهید بود آن مشکلات و موانع را رفع کنید.

بر وجهه‌ی بین فردی خود متمرکز شوید

وجهه بین فردی نشانگر برداشت دیگران از شما با توجه به ملاک‌های ظاهری و بیرونی شماست. مشخص است که دیدن و قضاوت با توجه به ظاهر بسیار ساده‌تر از بررسی و موشکافی درون شما خواهد بود. در کل، وجهه‌ی بین فردی شما بیشتر از هرچیز وابسته به ظاهر شماست. اینکه متناسب با هر فعالیتی که می‌خواهید در آن تاثیرگذار و جذاب باشید خود را آراسته کنید و لباس بپوشید. در این مورد و شیوه پوششتان باید بسیار دقت کنید. چرا که گاهی خود را آراسته می‌کنید، اما به هیچ عنوان سنخیتی بین لباس شما و زمینه دلخواهتان به چشم نمی‌خورد.

کلید موفقیت در بهبود وجهه‌ی بین فردی این است که چشمانتان را ببندید و موفق‌ترین و جذاب‌ترین فرد در حوزه دلخواهتان را تصور کنید. چه لباسی به تن دارد؟ از چه سبک رایحه‌ای برای عطر خود استفاده کرده است؟ مدل مویش را چطور درست کرده؟ و از چه لوازمی استفاده می‌کند؟ چطور قدم برمیدارد؟ حالا چشمانتان را بازکنید و خود را همانطور آراسته کنید! به همین سادگی.

درستی و صداقت

شما باید دارای ارزشها و اصولی والا باشید. نگران نباشید! کار دشواری از شما نمی‌خواهم. همین که ارزشهای درونی‌تان را بیابید و به آنها پایبند باشید به معنای صداقت است. کافیست تصور کنید هرکاری که در هرکجا انجام می‌دهید ضبط می‌شود و دیگران آن را تماشا خواهند کرد. این بهترین تمرین صداقت و درستی است که از شما فردی جذاب میسازد. یادتان باشد صداقت را در همه ابعاد موفقیت لازم خواهید داشت. حتی اگر جذابیت نخواهید!

شما با احترام به ارزشهای خود، عملاً به دیگران احترام گذاشته‌اید چرا که تکلیف آنها را با خودتان روشن کرده‌اید. به آنها ثابت می‌کنید به انتظاراتی که از آنها دارید خودتان نیز پایبندید و برایتان واقعاً مهم است. به آنها ثابت می‌کنید خواسته‌هایتان صرفاً توقعاتی زیرکانه‌  نیستند که صرفاً جنبه سوءاستفاده داشته باشند، بلکه اینها اصول و ارزشهای شما هستند.

تسلط بر خود

همه ما عاشق خویشتن‌داری دیگرانیم، پس چرا دیگران با خویشتنداری، آرامش درونی و اراده محکم‌مان ما را ستایش نکنند. منظم بودن نیز از ابعاد تسلط بر خود است. شما بر خود احاطه دارید و به کاری که برایش برنامه ریزی کرده‌اید پایبند و وفادارید. همینطور هرچه در برابر موانع مقاومت بیشتری داشته باشید، اراده و انضباط فردی بیشتری بدست می‌آورید و بر جذابیت شما افزوده میشود.

نگاه‌تان اثرگذار است

دیگران بیش از آنکه شما را دوست داشته باشند خودشان را دوست دارند. همانطور که درست شما اینطور هستید و درحال خواندن مقاله‌ای هستید تا بر قدرت جذابیت خودتان بیافزاید. ما هیچ‌وقت به‌دنبال مطلبی نمی‌رویم که به ما بگوید دیگران چگونه بر ما اثر بگذارند. بلکه به دنبال اثرگذاری و جذابیت در خودمان هستیم. دیگران نیز همینطورند و در این میان نگاه‌های شما حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

نگاه شما نشان می‌دهد که مخاطب و شخص مقابل شما چقدر برایتان ارزشمند است. نشان می‌دهد درباره‌ی او چطور می‌اندیشید و او چقدر برای شما جذاب است. هرچه شخص مقابل‌تان در خود احساس ارزشمندی و جذابیت بیشتری کند، ناخودآگاه شما برای او از جذابیت و قدرت نفوذ بیشتری برخوردار خواهید شد.

آنچه در آخر باید گفت

نباید فراموش کنید که بخش عمده جذابیت شما ناشی از خودسازی شما خواهد بود. هرچه بیشتر بر شکوفایی، استعدادها و توانایی‌های خود متمرکز شوید، به انسانی تأثیرگذارتر، محکم‌تر، هدف‌مندتر، با اعتماد به‌نفس بالاتر، قابل اتکا تر، صادق‌تر و متخصص‌تر تبدیل خواهید شد. شما نباید صرفاً متمرکز بر ظاهرسازی باشید. چرا که دیر یا زود دست متقلب رو خواهد شد و آن‌روز است که بازیابی جذابیت گذشته به شدت دشوار خواهد بود. به شما توصیه می‌کنم به جمع همراهان آی بهتر بپیوندید، در خبرنامه ما عضو شوید (کمی جستجو کنید آن را پیدا خواهید کرد)، با ما تماس بگیرید، برایمان کامنت بگذارید، در شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید و در نهایت با هر شرایط، هر بهره هوشی و هر وضعیتی که در آن به سر می‌برید خودتان را به بهترینِ خودتان تبدیل کنید.

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recommended Posts
Showing 23 comments
 • majid1
  پاسخ

  عالی بود ممنون.واقعا هر کس که اعتماد بنفس بیشتری داره جذابتر به نظر میرسه به نظر من

 • نازنین
  پاسخ

  جالبه که اکثر افراد موفق یا نابغه ب خودی خود جذابیت دارن. البته به نظر من وقتی یه آدم هوش و استعداد داره راه حل های بهتری رو برای مشکلاتش پیدا میکنه و این باعث میشه که موفق باشه. همه آدمای موفق رو دوست دارن. یکی دیگه از جذابیتاشون اینه که آدمای موفق اکثرا آدم های پولداری میشن و پول هم متاسفانه احترام و جذابیت میاره ! در صورتی که اگه بیشتر به شخصیت واقعی این افراد نزدیک بشیم میبینیم که خیلیاشون به خاطر ویژگی های خاصشون، ویژگی های منفی اخلاقی دارن و خیلیاشون مشکل دارن تو زندگی شخصیشون! کاش تو مطلبتون به این مساله هم میپرداختین.

 • محمدرضا
  پاسخ

  عالیه با تشکر

 • وحید
  پاسخ

  سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیز آقای سلیمانی
  بنده مشاور بیمه های عمر هستم و به نوبه ی خودم باید بگم واقعا و واقعا مطالب شما مطالبی نیست که آدم به سادگی ازشون رد بشه چراکه بنده طی جلسات متعدد و مختلفی که با بسیاری از موفق های صنعت بیمه داشتم و درمورد مبحث هایی با عناوین موفقیت، اعتماد به نفس، فروشنده رواشناس، خودباوری، هدفمندی، عزت نفس، توانمندی و بسیار مباحث دیگر … الان بنده صراحتا عرض میکنم که مطالب شما چکیده ای از اثر گذارترین مطالبی هستند که بنده در طی جلسات مختلف آموختمو بکار بردم و حتی بعضی مطالب بسیار برای من تازگی و تاثیرگذارتر و متفاوت تر هستش لذا به دوستان عزیز که فرصت مطالعه ی این همه مطالب بسیار ارزنده پیش اومده توصیه میکنم سرسری نگذرن و نهایت استفاده رو ببرن.
  در آخر تشکر فراوان از استاد عزیز آقای سلیمانی رو دارم

  • آرین سلیمانی
   پاسخ

   با عرض سلام و احترام خدمت شما دوست خوب و همراه گرامی
   خوشحالم که مطالب مدرسه نوابغ مورد قبول شما واقع شده و بازهم از توجه شما کمال تشکر رو دارم.

 • ali110
  پاسخ

  این مطلب توضیحات خوبی در رابطه با یک ظاهر برازنده و خصوصاً اثر هاله ای داده بود. حتما توصیه میشه بخونید

 • ستار مح
  پاسخ

  باسلام من واقعا از این مطالبی که اینجا ذکر کرده این شگفت زده شده ام چرا که از این مقاله ها بیخبر بوده و از شخص مدیر سایت خواهشی دارم که اگر امکان داشته باشد باذکر منبع به دانش آموزان مدرسه خود را از مطالب سایتتون بهرمند سازم.باتشکر فراوان

  • آرین سلیمانی
   پاسخ

   سلام خدمت دوست و همراه عزیز
   شما مختارید بدون ذکر منبع از مطالبی که به اونها علاقه دارید استفاده کنید. من خوشحال خواهم شد اگر توانسته باشم به کمک شما حتی قدمی در زمینه‌ی پیشرفت دانش‌آموزان مدرسه شما برداشته باشم. همینطور در صورت تمایل می‌تونید از شرایط جدیدی که ما برای مدارس درنظر گرفتیم استفاده کنید. شراط جدید به این صورت هست که برای مدتی محدود، مشاوره و سخنرانی برای مدارس به صورت رایگان انجام میشه و خوشحال خواهیم بود اگر بتونیم خدمتی به مدارس کنیم. در صورتی که مایل به استفاده از این خدمات مدرسه نوابغ باشید کافیه با ایمیل ما که در انتهای سایت وجود داره در ارتباط باشید 🙂

 • بیتا
  پاسخ

  میشه ادعا کرد یکی از بهترین مطالب اینترنت در زمینه جذابیت

 • نادری
  پاسخ

  عالی بود استاد سلیمانی
  مطلب خیلی خوبی بود من که انتهاش رو خودنم

 • Ali King
  پاسخ

  با سلام
  واقعا مطالب بسار خوب و جالبی هستند و در تعریف نابغه می توان گفت کسی است که توانایی ارائهٔ یک مقولهٔ استثنایی در زمینهٔ توانمندی‌های ذهنی، آفرینش (خلاقیت) و یا نوآوری در کارها را داشته باشد و یکی از نوابغ جناب آقای البرت انیشتن بود جهت اطلاع
  از مطالب سایت بسیار ممنون

 • sajadaskari
  پاسخ

  به نظر من اگه شما یکی از این نشانه ها رو در خود پیدا کنید یه نابغه جذاب میشوید.خلاقیت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های‌شان است.آدم‌های متفاوتی باشید.وژگی های منحصر به فرد جسامی داشته باشید.بشنوید و سریع یاد بگیرید.اینها عوامل موثری هستند که شما می توانید یه نابغه جذاب باشید.با تشکر

 • سید
  پاسخ

  مطالبتون بسیار زیباست و باید از شما استاد گرانقدر ، کمال تشکر رو داشته باشم بخاطر آموزهای بسیار ارزشمند حضرتعالی.

 • mohammad23
  پاسخ

  با سلام و عرض تشکر از زحمات شما
  مقاله بسیار جالبی بود و اطلاعات کاملا مفید بودن
  من که نهایت استفاده رو بردم و مطلب رو با دوستانم هم به اشتراک گذاشتم.
  بازم ممنون از زحماتتون.خدا قوت

 • محمدشفیعی
  پاسخ

  با سلام مطالبی که شما در سایت ارایه می دهید را در سایت های دیگر کمتر مشاهده نموده ام. با تشکر از دستان توانمند شما در مهارت نوشتن.از مطالب استفاده های بسیار کرده ام.نوابغ و دانشمندان و اندیشمندان مبنای فکریشون همین هاست.سپاس و تشکر فراوان از شما مدیر گرامی که به نوابغ اهمیت می دهید سپاسگزارم

 • میلاد
  پاسخ

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما.مطلب ارایه شده فوق العاده میباشد و از خواندن ان لذت بردم.قطعا چنین مطالبی سودمند و مفید برای تمام جوامع بشریت هست و سپاس از فکر و خلاقیت حضرت عالی.امیدوارم همیشه مثل دفعات قبل به خوبی بدرخشید و همواره مطالب اموزنده و مفید قرار دهید و انسانهایی رو مطلع و اگاه کنید.به امید سرافرازی شما.خدانگهدار

 • mohammadak475
  پاسخ

  با سلام خدمت دوستان گرامی
  جذابیت یعنی این که مردم درباره شما چطور فکر می‌کنند و بیشتر از اینکه در مورد حقیقتِ شما باشد، کاملاً وابسته به درک و برداشت دیگران از شما و شخصیت شماست همچنین پیش از هرچیزی در کنار پرداختن به راه‌های جذابیت، به شکوفایی نبوغ باید بپردازیم. باید در زمینه‌ای که جزو نقاط قوت ماست تبدیل به یک نابغه شویم ، کسی که در زمینه‌ی خود کارها را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

 • hadibakrani
  پاسخ

  درود و وقت بخیر
  از ترکیب زیباییها در کنار هم جاذبه تشکیل میشه زیباییهایی که ارزش زیادی از دید همه قشر جامعه داشته باشه؛
  در کل کسی که تعداد خوبیهاش زیاد بشه وبتونه در زندگی برای انسان و انسانیت قدمی برداره وفقط مصرف کننده نباشه وبزرگترین معیارش تعهد باشه این شخصیت خودبه خود درگیر جاذبه خواهد شد و این بهترینهای زیباییهای جذبه است
  سپاسگذارم هموطن زیبنده وزیبا

 • ayrin7
  پاسخ

  با سلام خدمت استاد
  به جرات میتونم بگم که اولین بار هست که مطلبی در فضای وب بنده را تحت تاثیر داد.
  واقعا عالی و فوق العاده. این مطالب شما آغازگر راه و پیشرفتی است که در آینده جهان از شنیدن پیشرفتهای ایران انگشت به دهان می ماند.
  تشکر

 • مهدی بهادری
  پاسخ

  با سلام
  واقعا مطالب بسار خوب و جالبی هستند و در تعریف نابغه می توان گفت کسی است که توانایی ارائهٔ یک مقولهٔ استثنایی در زمینهٔ توانمندی‌های ذهنی، آفرینش (خلاقیت) و یا نوآوری در کارها را داشته باشد و یکی از نوابغ جناب آقای البرت انیشتن بود جهت اطلاع
  از مطالب سایت بسیار ممنون

 • صمدی
  پاسخ

  همه موارد عالی و کاربردی بود
  ممنون از وبسایت خوبتون

 • علی
  پاسخ

  خیلی خوب بود فقط همش تکیه به خود بود.
  به نظرم یه مقداری هم باید به طرف مقابل و ویژگی هاش دقت کرد و براساس اون رفتار کرد

  • آرین سلیمانی
   پاسخ

   ممنون از شما دوست عزیز بابت نظر ارزنده شما

Leave a Comment