سینرژی و نقاط ضعف

 In نوشته‌های عمومی
سینرژی و نقاط ضعفReviewed by آرین سلیمانی on Dec 28Rating:

سینرژی و هم‌افزایی به شما کمک می‌کند تا نیاز نباشد تمرکز خودتان را بر روی بهبود نقاط ضعف‌تان قرار دهید. چند روز قبل در سمیناری که برگزار شد یک نظرسنجی انجام دادم. باورکردنش آنقدرها هم سخت نبود، اما ۹۰٪ حضار بیشتر وقت و فرصت بهبود خود را صرف بهبود نقاط ضعفشان می‌کردند. حتی شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و خانواده هم از آنها چنین انتظاری داشتند.

چرا بهبود نقاط ضعف آنقدرها هم ارزشمند نیست؟

دلیلش روشن است. شما سرشار از نقاط قوت هستید. من اطمینان دارم اگر در دوران دبیرستان، راهنمایی و کنکور در ۲-۳ درس افتضاح بودید، در چندین زمینه‌ی دیگر (چه در سایر دروس و چه در سایر مهارت‌ها) عالی بودید. در دبیرستان ما بعضی از بچه‌ها نقاشی فوق‌العاده‌ای داشتند و در زنگ تفریح بر روی تخته‌های سیاه کلاس شاهکار می‌کشیدند.

برخی دیگر از هم‌دبیرستانی‌های من آنقدر خوب با معلمان صحبت و مذاکره می‌کردند که باورش برایمان سخت بود. بعد از شلوغ‌کاری و اخراج از کلاس آنچنان ناظم را برای شلوغیشان متقاعد می‌کردند که هیچ‌وقت کارشان به دفتر مدیر نمی‌رسید. در صورتی که ما اینطور نبودیم!

در دانشگاهمان بچه‌هایی را می‌شناختم که در سرعت محاسبات ذهنی عالی بودند، اما در حفظ کردن فرمول‌ها و مطالب افتضاح بودند! همیشه نقاط ضعفشان زیر ذره‌بین بود و اساتید به آنها می‌گفتند ((همه چیز عالیست، فقط فرمول‌ها را اشتباه نوشتی و باید بیشتر تلاش کنی)). سوال من این است، آیا واقعاً لازم بود بیشتر تلاش کنند؟ خصوصاً اینکه هیچ‌کسی در دنیای واقعی از شما فرمولی را از حفظ نمی‌خواهد.

استعدادهای شکوفا نشده

خلاصه اینکه مدرسه‌های من پر از افراد با استعداد اما متفاوت بود. اما جالب بود که هیچ‌کس برای این تفاوت‌ها ارزش قائل نمی‌شد و دنیای امروز ثابت کرده که این رفتار معلمان کاملاً اشتباه بوده. امروز، شرکت‌های بزرگ، دانشگاه‌ها و دولت‌ها به دنبال استعدادهای گوناگون هستند. آنها برای نقاط قوت شما ارزش قائل می‌شوند، اما دوستان دبیرستانی من هیچ‌کدام در جای خودشان قرار نگرفتند، استعدادهایشان نادیده گرفت شد، موسقی‌دانان ما پزشک شدند و مهندسان ما حقوق‌دان!

سینرژی به داد نقاط ضعف می‌رسد

اگر نقاط ضعفتان آنقدر جدی‌است که باید ساعت‌های زیادی را صرف تقویت آن کنید برایتان پیش‌نهادی رد نشدنی دارم. از سینرژی و هم‌افزایی بهره ببرید. من در مقاله زیر سینرژی را به شما معرفی کرده‌ام و در مقاله‌ی بعدی شما را راهنمایی کرده‌ام که چطور سینرژی یا همان هم‌افزایی پدید آورید.

موفقیتپیشنهاد مدرسه نوابغ: سینرژی چیست؟ هم‌افزایی چیست؟

در این مقاله به صورت کامل با سینرژی آشنا خواهید شد و آماده‌ی برداشتن گام‌هایی اساسی در زندگی خودتان خواهید شد. سینرژی یکی از قدم‌هاییست که شما را یک قدم به شکوفایی نبوغتان نزدیک‌تر می‌کند.

موفقیتپیشنهاد مدرسه نوابغ: چگونه سینرژی پدید آوریم؟

اگر به دنبال راه‌حل های علمی و بسیار پر ارزش ایجاد سینرژی هستید و اگر میخواهید با سرعت تمام‌تر به سمت موفقیت حرکت کنید، پس حتماً مقاله ((چگونه سینرژی پدید آوریم؟)) را بخوانید. در این مقاله بهه شما رازهای تولید سینرژی را خواهم آموخت. با من و مدرسه نوابغ همراه باشید.

شاید ندانید هم‌افزایی چیست، اما حتماً این مطالب را بخوانید و مطمئن باشید زمان و انرژی‌ای که برای پدید آوردن سینرژی باید مصرف کنید، بسیار بسیار کمتر از زمانی‌است که قرار است بر روی بهبود نقاط ضعف خودتان بگذارید. با من در مدرسه نوابغ گمشده همراه باشید تا شما را با هرآنچه برای شکوفایی نبوغ‌تان لازم است آشنا کنم.

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recommended Posts
Comments
  • کلهر
    پاسخ

    سینرژی و نقاط ضعف…
    تأثیر برانگیز بود…
    *****۵ ستاره*****

Leave a Comment