سیستم گرمایشی برایتان بدشانسی می‌آورد!

 In نوشته‌های عمومی
سیستم گرمایشی برایتان بدشانسی می‌آورد!Reviewed by آرین سلیمانی on Jan 5Rating:

مدتی قبل در شرکت یکی از دوستانم جلسه‌ای بود که من هم در آن شرکت کرده بودم. اوضاع از این قرار بود که قراردادی بسیار عالی در شرف امضا بود. میهمانان که افرادی سرشناس در حوزه‌ی کاری خودشان یعنی تجارت الکترونیک بودند پیشنهاد ویژه‌ی دوست من را پذیرفته بودند و قرار بود همه‌چیز در این جلسه نهایی شود.

صحبت‌ها و بگومگوهای اولیه و خوشامدگویی انجام شد و همه‌چیز مهیا بود تا جلسه وارد بحث اصلی جلسه شود. ۳ نفر میهمان، به همراه من و همان دوستی که جلسه را برگذار کرده‌بود، وکلای طرفین و دو نفر به عنوان مشاور به دور میزی تقریباً بزرگ نشسته بودیم، از خودمان پذیرایی می‌کردیم و در انتظار جهشی در کسب و کار صاحب جلسه بودیم. من واقعاً برایش خوشحال بودم و گرچه در این قرارداد نقشی بازی نمی‌کردم اما به واسطه‌ی این قرارداد، تمامی زیرساخت‌های IT توسط تیم ما صورت می‌گرفت و چالش‌برانگیز بودن این کار برایم جذابیت خاص خودش را داشت.

بر خلاف خوش نقشه بودن و زیبا بودن دفتر کاری که در آن بودیم، ساختمان آنقدرها هم نوساز نبود و از عایق خوبی برخوردار نبود. به تنها چیزی که فکر نمی‌کردیم همین بود. اینکه اینجا انقدر سرد بشود. دقیقاً در روزهایی قرار داشتیم که تهران به شدت سرد شده‌بود، یکی از پنجره‌ها خراب بود، اما سیستم گرمایش همه چیز را عالی پیش می‌برد. اما… البته تا چند دقیقه‌ی پیش همه چیز را خوب پیش می‌برد.

ممکن است؟ عجب شانسی!

سیستم گرمایشی از کار افتاد. گویا سابقه‌هم داشته و دفعه‌ی آخر با مشت و لگد یکی از کارمندان به وضعیت اول برگشته. و حالا که یکی از پنجره‌های بزرگ اتاق کنفرانس بسته نمی‌شد، تمام سیستم گرمایش از کار افتاد. باورم نمی‌شد همه‌چیز به این سرعت سرد شود. اما سرما مساله‌ی مهمی نبود، اینکه میهمانان به دلیل سرما جلسه را به یک روز دیگر موکول کنند هم مساله‌ای نبود، گرچه همه‌چیز را به‌هم زد؛ بلکه مساله‌ی اصلی این بود که این بدشانسی از کجا رسید!

این بدشانسی بود، اما قابل کنترل هم بود

گاهی اوقات پشت گوش انداختن‌هایی کوچک میتوانند فرصت‌هایی خوب را تبدیل به یک افتضاح تمام عیار کنند. از نظر من، شانس به معنای «احتمال موفقیت در هر موقعیتی هست». اگر موقعیتی پیش‌بینی نشده پیش بیایید و شما برایش آماده باشید و از آن به شکلی خوب استفاده کنید، نامش را خوش‌شانسی می‌گذارید. برعکس، اگر موقعیتی پیش‌بینی نشده پیش بیایید و شما برایش آماده نباشید همه چیز خراب می‌شود و بدشانسی می‌آورید.

من دوست دارم بگویم شانس وجود دارد، اما خوب و بدش دست ماست. اینکه چقدر خودمان را برای موقعیت‌های مختلف آماده‌کرده‌ایم. بخش زیادی از اتفاقات روزمره‌ای که آنها را تجربه می‌کنیم، اتفاقات پیش بینی نشده هستند. ما وقتی در خیابان رانندگی می‌کنیم، در شرکت‌مان سوار آسانسور می‌شویم، در هواپیما می‌نشینیم، پاسخ تلفن محل کارمان را می‌دهیم و خلاصه در هر شرایطی نمی‌توانیم پیش بینی کنیم که با چه شخصی و یا چه موقعیتی روبرو می‌شویم.

بارها، بهترین پیشنهادهای کاری به خود من در شرایطی پیش‌بینی نشده صورت گرفته. در سمیناری شرکت کردم، در یک میهمانی بودم، تماسی اتفاقی با یکی از دوستانم داشتم و موقعیتی عالی را بدست آورده‌ام. آنچیزی که در این مطلب می‌خواهم به شما بگویم اهیمیت آمادگی برای موقعیت‌های گوناگون است که باعث می‌شود شما خوش‌شانس باشید. پس از همین الان شانس خودتان را تغییر دهید و دست از بدشانس بودن بردارید.

چتری که خوش‌شانسی می‌آورد

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recommended Posts
Showing 4 comments
 • kh.latifi
  پاسخ

  manzooretoon ine ke mishe az ye forsate morde sood bord?

 • رستم و سهراب
  پاسخ

  جالب بود
  امیدوارم که بخاری های ما همه چیزو یه روز خراب نکنن.یکی دیگه از بدشانسی هایی که این بخاری ها میارن مرگه!
  در صورتی که با سالی یکی دو بار کنترل کردن لوله و دودکش میشه جلوی این بدشانسی رو گرفت و تبدیل به خوش شانسی کرد.
  خوش شانسی گرما در زمستان…

 • رها
  پاسخ

  بسیار جالب
  تجربه مشابهی دارم اما حقیقتش تایپ کردن با موبایل خیلی سخته

  • آرین سلیمانی
   پاسخ

   مرسی که همین رو هم برای ما نوشتید:)
   من بسیار خوشحال میشم نظرات دوستان رو مطالعه میکنم

Leave a Comment