راه آسان برای نوابغ گم شده

 In نوشته‌های عمومی

از زمان کودکی توجه زیادی به بهبود نقاط ضعف ما شده. اگر در درسی ضعیف بودیم، باید تلاش بیشتری می‌کردیم. و فجیع‌تر اینکه اگر تلاش بیشتری نمی‌کردیم مورد سرزنش واقع می‌شدیم. وضعیتمان همچنان همانطور است و تحقیقات طولانی و مستند پرده از مساله‌ای مهم برمی‌دارند.

نقاط ضعف یا نقاط قوت؟

موسسه گالوپ و نقاط قوتموسسه گالوپ را می‌شناسید؟ احتمالاً نه؛ پس بذارید آن را به شما معرفی کنم. گالوپ یک سازمان آمریکایی و از بزرگترین و معتبرترین سازمان‌های دنیا در زمینه خدمات منابع انسانی، آمارگیری، مشاوره مدیریتی، نظرسنجی و سنجش روانشناختی به شمار می‌رود که با سابقه‌ای بیش از ۵۰ سال در ۲۷ کشور فعالیت می‌کند. خلاصه داریم درمورد یک سوپر سازمان بزرگ صحبت می‌کنیم.

بر اساس نتایج پژوهش‌های این موسسه، در صورتی که بتوانید در محل کار از نقاط قوت خود بهره‌مند شوید، ۶ برابر موفق‌تر خواهید بود. ۶برابر! این حرف به این معناست که از روزی که نقاط قوت نهفته‌ خودتان را بشناسید به اندازه ۶تا از خودتان کارخواهید کرد و نتیجه بدست خواهید آورد. یعنی به ازای هر گام، به اندازه‌ی ۶ گام دیروز قدم برخواهید داشت. پژوهش‌های گالوپ نشان می‌دهند رویکردی که در آن نقاط قوت شما در اولویت قرار دارند چطور می‌تواند اعتماد به نفس شما، توان مدیریتی، امید و محبت شما را به دیگران بهبود ببخشد. حالا نظرتان در مورد این سوال چیست؟ نقاط ضعف را انتخاب می‌کنید یا نقاط قوت؟

نقاط قوت نوابغ گم شده

من اعتقاد دارم اکثر ما و شاید همه‌ما دارای نقاط قوتی کشف نشده هستیم. چرا که ما در تمام موقعیت‌های ممکن در زندگی قرار نگرفته‌ایم و از طرفی، ظهور اکثر نقاط قوت وابسته به قرارگرفتن در موقعیت‌های مرتبط است. همه ما از نبوغ خودمان برخورداریم، اما در صورتی که این نقاط قوت ذاتی بر ما پوشیده بمانند ما تبدیل به نابغه‌ای گم شده خواهیم شد. همه ما منحصر به فرد هستیم، اما دقیقاً میدانیم که باید چه کاری انجام دهیم؟

اگر نقاط قوت خودمان را بشناسیم، زمانی که بیشترین انرژی خود را برای رشد توانایی‌های ذاتی‌مان صرف کنیم، فرصت زیادی برای رشد به وجود خواهد آمد. همانطور که گفتم هر قدم شما در دنیای نقاط قوتتان برابر با ۶ قدم در دنیای معمولی شماست. در مقاله‌ای دیگر به شما خواهم گفت که دلیل اصلی اینکه «چرا به نقاط قوت خودمان بها نمی‌دهیم» چیست، ولی قبل از آن باید در مورد دنیای امروز با شما بیشتر صحبت کنم.

تضمین موفقیتپیشنهاد ما: چه به سر نوابغ گمشده می‌آید؟

در این مطلب شما را دعوت می‌کنم تا با دردهای این دسته از نوابغ آشنا شوید. چرا که احتمالاً بعد از مطالعه این مطلب درمیابید که خودتان نیز دچار برخی از این دردها و مشکلات هستید. نکند شما هم از دسته‌ی نوابغ گمشده هستید؟

دنیای امروز و نقاط قوت؛ نوابغ گمشده بشتابید!

lostگرچه شاید همه این پیشرفت سریع را دوست نداشته‌باشند اما قطعاً در زمینه‌هایی به ما کمک کرده. مثلاً دنیای رقابت امروز باعث شده تا شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و دولت‌ها برای دستیابی به بیشترین نتایج، به دنبال حداکثر کردن دستاوردهای کارکنان و نیروهای خودشان باشند. اگر تا دیروز در شرکت‌های سنتی بابت ضعفتان سرزنش می‌شدید، امروز فقط و فقط بخاطر نقاط قوت ذاتی منحصر به فردتان در گوگل استخدام می‌شوید. در دنیای مدرن امروز کسی شما را دور نمی‌اندازد، مگر اینکه خودتان این را بخواهید.

در دنیای امروز، پیدا کردن توانمندی‌ها و نقاط قوت انسان‌ها در اولویت قرار دارد. شرکت‌های بزرگ و دولت‌ها میلیاردها دلار خرج می‌کنند تا نقاط قوت مختلف را شناسایی کنند و آنها را در جای خودشان به کار گیرند. البته ما در ایران کمی از این مساله عقب هستیم، اما کاملاً در خواب نیستیم و می‌توان گفت نیمه هشیار هستیم. شرکت‌های بزرگ ایرانی نیز برای یافتن نقاط قوت شما هزینه‌های آنچنانی می‌کنند، مسابقات مختلف برگزار می‌کنند و در نهایت آنها به شما پیشنهاد کار می‌دهند. و در دنیایی که یافتن توانمندی‌ها و نقاط قوت ذاتی رو به افزایش است، شما بیش از همیشه نیازمند پرورش نقاط قوت خود هستند. حقیقت این است که دنیای امروز به دنبال نقاط قوت و نقاط قوت ذاتی شماست و نقاط ضعف شما برایش اهمیتی ندارد. اگر شما نقاط قوت خودتان را فراموش کنید کاملاً نادیده گرفته‌ خواهید شد و به نابغه‌ای گم شده تبدیل خواهید شد!

توصیه به نوابغ گمشده

اگر می‌خواهید گام‌های بزرگ بردارید، در پی شناخت نبوغ، نقاط قوت و توانایی‌های ذاتی خودتان باشید. من برایتان راه‌حل‌های خوبی داریم که به مرور در دسترس شما قرار می‌دهم. در صورتی که بعضی از نقاط قوت خودتان را می‌شناسید از همین امروز شروع به جستجو برای بهبود آنها کنید. مسیری جدید بیابید که نقاط قوت‌تان در آنها شکوفا می‌شود و در نهایت نبوغتان را به واقعت تبدیل کنید.

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recommended Posts

Leave a Comment