تفکر خلاق و راه‌ نجات برای یک نابغه

 In نوشته‌های عمومی

می‌خواهم کمی در مورد تفکر خلاق برایتان صحبت کنم. چرا که بیشتر دانستن در مورد تفکر خلاق، به شما کمک خواهد کرد تا احساس نیاز بیشتری به داشتن چنین تفکری پیدا کنید. نیاز هم مادر اختراعات است! و مطمئنم با احساس نیاز به تفکر خلاق، بالاخره راهی برای خودتان پیدا خواهید کرد تا چنین تفکری را در خودتان پیاده کنید.

اما دلیل دیگری هم برای موضوع صحبتم دارم. از نظر من درک و احساس نیاز بیشتر در مورد تفکر خلاق، این فرصت را به ما شما می‌دهد تا به روش های خودتان به این مسأله‌ی مهم پی ببرید که چه خصوصیت یا طرز فکری در شما مانع خلاق فکر کردن است. با تیم آی‌بهتر همراه باشید.

تفکر خلاق می‌تواند برگ برنده شما در کسب و کارتان باشد

یکی از کارهایی که خلاقیت انجام می‌دهد، ایجاد تغییر است. تغییر به این معنا که بالاخره بعد از اجرای تفکرات خلاق، چیزی تغییر خواهد کرد. در شیوه برقراری ارتباط با مشتریانتان فکری خلاق دارید؟ باید تغییری در شیوه‌های قبلی ایجاد کنید. تفکری خلاق در مورد چیدمان منزلتان دارید؟ باید تغییری در جای وسایل بدهید. خلاصه اینکه اگر به سمت عملی کردن خلاقیت قدم بردارید قطعاً با تغییر روبرو خواهید شد.

تفکر خلاق و خلاقیت در تفکراما چه تفاوتی بین تغییر بر اساس تفکر خلاق توسط شما و تغییرات اجتناب تاپذیر دیگر وجود دارد؟ مثلاً فردا به دفتر کارتان می‌روید و با این مسأله مواجه می‌شوید که رقیبتان یکی از پیشرفته ترین دستگاه‌ها را در حوزه کاری شما وارد چرخه تولید خود کرده و از امروز با قیمتی فوق‌العاده پائین تر محصول شما را تولید می‌کند. خب، اینجا تغییری رخ داده. از امروز کالای تولیدی شما ارزان‌تر وارد بازار شده.

تفاوت اینجاست که وقتی شما فردی خلاق باشید، تغییرات به دست شما اتفاق می‌افتد (و نه رقیب شما). اما اگر از تفکر خلاق دوری کنید، فقط می‌توانید به مشکلات و تغییرات پیش‌رو واکنش نشان دهید. حتی خلاقیت اینجاهم شما را رها نمی‌کند. برای حل مشکل ارزان شدن محصولتان باید فوق‌العاده خلاقانه به دنبال راه‌حل باشید. چرا که رقیبتان فکر می‌کند با این کار می‌تواند شما را از پا درآورد. او بسیاری از راه‌های پیش روی شما را بررسی کرده تا شما را به بن‌بست برساند. پس لازم است به راه‌حلی دست پیدا کنید که رقیبتان به آن دست نیافته. اما بهتر نبود از همان اول خلاقیت را به کار می‌گرفتید و شما کسی بودید حالا گرداننده بازی بود؟

اگر شما نقش کسی را که صرفا به مشکلات عکس العمل نشان می دهد بازی کنید، تحت تاثیر رقیبان خود خواهید بود. اگر می خواهید برنده بازی باشید و ابتکار عمل به دست خودتان باشد، ناچارید خلاق باشید.

 پیشنهاد مدرسه موفقیت: تفکر خلاق و خلاقیت در تفکرموفقیت

در این نوشته راهکارهایی خلاقانه برای افزایش خلاقیت در تفکر را با شما درمیان گذاشته‌ام. آن را از دست ندهید، این مقاله را نیز رها نکنید.

 پیشنهاد مدرسه موفقیت: چطور تفکر خلاق را پرورش دهیم؟موفقیت

در این نوشته راهکارهایی خلاقانه برای افزایش خلاقیت در تفکر را با شما درمیان گذاشته‌ام. آن را از دست ندهید، این مقاله را نیز رها نکنید.

برنده چه کسی است؟

همه ما با شبانه‌روز با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنیم. خود من که تمرکزم بر اصول، روش‌ها و راهکارهای موفقیت است با مشکلات زیادی سر و کار دارم و می‌دانم موفقیت و پیروزی در پس همین سختی‌ها و دشواری‌هاست. بالاخره مجبورید با مشکلات کنار بیایید. اما اینکه با چه مشکلی روبرو می‌شوید مسأله‌ایست که بسیاری اوقات در دست شماست.

تفکر خلاق، و در پی آن تغییر برای شما کمی مشکل پدید خواهند آورد. اما وقتی رقیب شما خلاقیت به خرج دهد، او کسی است که گرداننده بازی خواهد بود و حالا شمائید که باید با ساز او برقصید! تغییر بالاخره به سراغ شما خواهد آمد، اما برنده کسی است که خلاقیت را شروع کرده باشد و راه‌های بسیار محدودی را برای حریفش باقی گذاشته باشد.

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recent Posts

Leave a Comment