اهل تکنولوژی هستید؟ ابزارهای تکنولوژیک برای مدیریت برند شخصی

 In برندسازی شخصی

شما  می‌توانید در طول روز ساعت‌های زیادی را صرف اموری در جهت رشد و مدیریت برند شخصی خود کنید، امّا در صورت استفاده از ابزار مناسب نیازی به گذاشتن زمان زیاد نیست. برای اینکه این مطلب برای شما مفید واقع شود، لازم است اهل تکنولوژی باشید. به حدی که به سادگی با کامپیوتر شخصی و تلفن همراه خود کار کنید و بتوانید نرم‌افزارهای مختلفی را بر روی آنها نصب کنید.

من در این مطلب فهرستی از ابزارها را معرفی می‌کنم که می‌توانند به شما کمک کنند تا برندسازی شخصی خود را گسترش دهید. درست است که این ابزارها مفید هستند ولی تنها اکتفا کردن به یک ابزار کافی نیست. برای تبدیل شدن به یک رهبر فکری و کارآفرین موفق شما باید ابزارهای مختلف را امتحان کنید تا بهترین آن را برای رشد برند خود پیدا کنید و به اهدافتان دست یابید. این ابزارها قادرند سرعت رشد شما را در برندسازی شخصی به شدت افزایش دهند. همینطور خود من، در کارگاه‌های برندسازی شخصی، استفاده از حداقل چند مورد از ابزارهای زیر را به شرکت کنندگان یاد میدهم.

هشدار گوگل، ابزاری برای رصد برندسازی شخصی

برای هر شخص که در حال برندسازی شخصی است نیاز است تا هشدار گوگل خود را برای اشاره به نام تجاری و برندیگ خود تنظیم نماید. نحوه‌ی عملکرد این ابزار به این صورت است که هر جایی که نام شما و برندینگ شخصی شما مورد استفاده قرار بگیرد ایمیلی برای شما ارسال و شما را از آن مطلع می‌کند. این اطلاعات هر گونه اشاره‌ای در مقالات، وبلاگ‌ها و سایت‌های دیگر را شامل می‌شود. نکته ای که باید رعایت شود این است که در هنگام تنظیم هشدار گوگل نام و برندینگ و تجارت خود را به صورت کامل وارد کنید تا از دریافت ایمیل‌های بی ربط جلوگیری شود. میتوانید از این لینک به هشدار گوگل دسترسی پیدا کنید.

استفاده از ابزار Hootsuite در برندسازی شخصی

زمانی که شما مشغول برندسازی شخصی در شبکه‌های اجتماعی متعددی هستید، نیاز است روزانه زمان زیادی صرف کنید تا همه‌ی آن‌ها را چک کنید، برای استفاده بهتر از زمان به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک نرم افزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. از طریق ابزار می‌توانید تمام پروفایل‌های خود را یکجا مدیریت کنید و امور مربوط به مطالب منتشر شده خود و رشد مخاطبان را بررسی نمایید. میتوانید از این لینک به این نرم افزار دسترسی پیدا کنید.

 

استفاده از وردپرس و ساخت بلاگ در برندسازی شخصی

یکی از بهترین روش‌های توسعه‌ی برند شخصی ساخت وبلاگ و وبسایت شخصی می‌باشد و یکی از بهترین و قدرتمندترین نرم افزارهای ساخت وبلاگ وردپرس است. میتوانید وبسایت خود را به دست طراحان وب بسپارید. اما اگر میخواهید خودتان همه‌چیز را به دست بگیرید و البته هزینه‌هایتان را به شدت کاهش دهید، وردپرس را دریابید! با وجود نرم افزارها و وب سایت‌های متعدد برای ایجاد بلاگ، وردپرس بهترین گزینه است. زیرا هم استفاده از آن رایگان است، هم بسیار قدرتمند و کاربر پسند است و استفاده از آن راحت می‌باشد.

وردپرس در برندسازی شخصی

 

استفاده از نرم افزار Wunderlist در برندسازی شخصی

نرم افزار مورد علاقه من! با وجود نرم‌افزارهای زیادی که موجود است، یکی از بهترین نرم‌افزارهای مدیریت کارهای روزانه نرم‌افزار Wunderlist  است که به شما این امکان را می‌دهد که به بهترین شکل امور خود را در جهت انجام درست مدیریت و زمانبندی کنید. استفاده از این نرم افزار رایگان و ساده را به شدت به شما توصیه میکنم. میتوانید از اینجا به آن دسترسی داشته باشید.

نرم افزار Canva

این نرم افزار به گونه‌ای متفاوت به شما جهت برندسازی شخصی کمک می‌کند. بوسیله‌ی آن می‌توانید طرح‌هایی که جهت برندسازی و یا تبلیغات در ذهن دارید را براحتی طراحی کرده و از آن‌ها استفاده نمایید. پیشنهاد میکنم حداقل یکبار از این نرم‌افزار استفاده کنید و اگر استفاده از آن را پسندیدید، آن را رها نکنید. میتوانید از این لینک به وب سایت این نرم افزار دسترسی پیدا کنید.

این چند مورد بعضی از ابزارهای تکنولوژیکی هستند که شما می‌توانید برای برندسازی شخصی خود به صورت درست و بهینه از آن‌ها استفاده کنید. روش‌ها و اصول زیادی در صنعت برندینگ وجود دارد که نیاز است با امتحان کردن آن‌ها بهترین‌ها را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. پس همین حالا دست به کار شوید.

برندسازی شخصی یکی از اصول مهم در توسعه‌ی کسب و کار است که بدون آن دستیابی به موفقیت امری غیرممکن به نظر می‌رسد. همه‌ی ما می‌دانیم برای بهتر دیده شدن نیاز به جذب مخاطب بیشتر داریم و برای این کار باید با استفاده از نام مناسب تجارت خود را معرفی کنیم. هر چه این نام که بعنوان برند شخصی ما توسعه پیدا می‌کند قوی‌تر شود، تجارت ما نیز بیشتر رشد پیدا می‌کند.

همین حالا با دوستانتان به اشتراک بذارید
Recent Posts
Comments
  • a.asadi
    پاسخ

    سلام ممنون از مقاله مفیدتون.من مدتیه دارم برندسازی شخصی میکنم، وب سایت زدم، در شبکه های اجتماعی فعالم و…
    اما واقعا هیچ منبعی در ایران بجز وب سایت شما در مورد پرسونال برندینگ وجود نداره. دمتون گرم واقعا

Leave a Comment